Samsun Viyana uçuşları başlıyor

Samsun
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Viyana direk uçuşları başlıyor. Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress; Samsun’dan Avusturya’nın başkenti Viyana’ya direkt sefer yapacak.

Samsun Viyana direk uçuşları ile ilgili açıklama geldi. Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu olan SunExpress; karonavirüs salgını ve seyahat kısıtlamalarına rağmen 2021 yılını 59 milyon Euro kar elde etti.

Havayolu şirketinin CEO’su Max Kownatzki; söz konusu yılı yüzde 75 doluluk oranı ve 6 milyon yolcu ile kapattıklarını ifade etti. Kownatzki; 2022 yılında 25 yeni destinasyon ve ek 16 bin 250 seferle en geniş uçuş ağına ulaşacaklarını açıkladı.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan İstanbul Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında hem 2021 yılı değerlendirildi hem de 2022 yılı hedefleri açıklandı.

Samsun Viyana

Karşılıklı direk uçuş

Ayrıca toplatıda en dikkat çeken açıklama ise Samsun Viyana seferleri oldu. SunExpress’in Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas havalimanlarından yeni eklenen 20 destinasyonla birlikte; 52 noktaya 33 bin uçuş gerçekleştireceğini dile getiren Kownatzki açıklamasına şöyle devam etti:

“2022 yazında, geçen yıla kıyasla 1 bin 250 adet daha fazla uçuşla 14 Anadolu kentinden Avrupa’nın 18 şehrine direkt tarifeli seferler sunacağız.

SunExpress

Anadolu-Avrupa uçuş ağına eklenen 5 yeni dış hat rotasını Ankara-Kopenhag, Samsun-Viyana, Zonguldak-Dortmund, Ordu-Düsseldorf ve Kayseri-Viyana oluşturuyor.

Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarımızı memleketleri ve sevdikleriyle buluşturmaya devam ediyoruz. Özellikle 2022’de de Anadolu kentlerinin yerel turizmine ve ekonomisine destek olmaya devam edeceğiz.”

Samsun Viyana uçuşları başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!