Samsun Valisi Dağlı’dan Kudüs vurgusu

Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı, “Kudüs’ün barış ve huzura kavuşması için gündemde tutulması gerekir” dedi.

Samsun Valisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Atakum Onur Ateş Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.

Samsun Valiliği’nin himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kudüs Platformu iş birliğiyle uygulanan kitap tahlil programı kapsamında Atakum Onur Ateş Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kitap dağıtım töreninde öğrencilere Prof. Dr. Bünyamin Erul’un kaleme aldığı Kudüs ve Aksa kitabını dağıttı.

Samsun Valisi

Samsun Valisi Dağlı, Mescid-i Aksa’yı bağrında barındıran Kudüs’ün evrensel bir değer olduğuna dikkat çekti.  Müslümanların ilk kıblesi oluşu ve Hazreti Muhammed’in (S.A.V) Miraç’a yükseldiği yer olması nedeniyle ayrı bir ehemmiyeti bulunduğunu dile getiren Samsun Valisi Dağlı, yıllardır acı ve gözyaşının hüküm sürdüğü bu coğrafyanın yeniden barış ve huzura kavuşması için her zaman gündemde tutulması gerektiğini vurguladı.

Samsun Valisi

Samsun Valisi Dağlı: Kudüsü’ün unutturulmaması anlamlı

Vali Zülkif Dağlı, geçen yıl da çeşitli okullarda dağıtım yaptıkları ve öğrencilerin sene sonunda tahlil paneliyle her yönüyle değerlendirdiği Kudüs ve Aksa kitabını bugün de 4 okulda 555 öğrenciye dağıtacaklarını vurguladı.

Vali Dağlı, bu etkinliği Kudüs’ün unutturulmaması anlamında çok kıymetli gördüklerini belirterek, aynı zamanda gençlerin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları noktasında da önemli faydalar sağlayacağına inandığını ifade etti.

Samsun Valisi

Kitap dağıtımının ardından okulda bulunan zeka oyunları salonunu ziyaret ederek satranç, mangala ve labirent gibi zeka oyunlarla beyin jimnastiği yapan öğrencilere başarılar dileyen Samsun Valisi Zülkif Dağlı, daha sonra okulda görevli öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti.

Samsun Valisi Dağlı’dan Kudüs vurgusu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!