Samsun tarımı Büyükşehir destekleriyle büyüyor

Samsun tarımı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun tarımı, Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı desteklerle her geçen gün büyüyor.

Türkiye’nin en önemli ovalarına sahip, tarım şehri Samsun’da, Büyükşehir Belediyesi üreticinin her alanda yanında oluyor.

Tarıma ve tarım projelerine her geçen yıl desteğini artırarak sürdüren Büyükşehir Belediyesi, üreticinin gelir düzeyinin yükseltilmesi, kadınların ve gençlerin tarımsal alandaki istihdamının artırılmasının yanında, sürdürülebilir tarımsal üretim için desteklerine devam ediyor.

Samsun tarımı

Samsun tarımı büyüyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, tarımsal kalkınmayı sağlamak için dün olduğu gibi bugün de yarın da üreticinin yanında olmayı sürdürecek. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi,  Tarım ve Orman  Bakanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirdiği tarımsal desteklerle de son 3 yılda rekora imza attı.

Büyükşehir Belediyesi 3 yılda 66 bin 403 dekar alanda 11 bin 456 çiftçiye destek oldu. Fasulye tohumu, patates tohumu, yem bitkisi tohumu, ceviz fidanı, çilek fidesi, maviyemiş fidesi, kivi fidanı ve çok sayıda destek sağlandı.

Mustafa Demir
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir. (Fotoğraftaki)

Başkan Demir : Samsun Tarımı ‘nın gelişmesi için üreticimizin yanındayız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Üreticimizin her zaman yanındayız. Verdiğimiz desteklerle onların bereketine bereket kattık.

Tarım ve Orman Bakanlığımızla birlikte çiftçilerimizin daha kolay üretim yapması adına önemli destekler sağladık. Bu destekler, ürün çeşitliliğini çoğaltarak, üretimin artırılmasında önemli rol oynuyor. Bizim bütün coğrafyamız üretim alanı.

Biz Büyükşehir olarak Samsun’un üretimine, bereketine katkı yapmak adına üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Samsun tarımı Büyükşehir destekleriyle büyüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!