Samsun Şehir Hastanesi mart 2024’te açılacak

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, inşası devam eden Samsun Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’den Samsun milletvekili adayı olan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Sağlık Bakanlığının öz kaynaklarıyla Canik ilçesinde inşa edilen Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak, inşaat sahasında gazetecilere açıklama yaptı.

Samsun Şehir Hastanesinin betonarmesinin yüzde 97’sinin tamamlandığını belirten Bakan Muş, “Genel olarak da yüzde 50’nin üzerinde bir imalat söz konusu. Allah nasip ederse 11 Kasım itibarıyla projenin tamamlanması öngörülüyor ve mart ayında da hastanenin tüm tefrişatının tamamlanarak hizmet vermeye başlamasını İl Müdürlüğümüz planlıyor” dedi.

Şehir Hastanesi

Ticaret Bakanı Muş, Samsun Şehir Hastanesinin bütçe kaynaklarıyla yapılan bir şehir hastanesi olduğunu ve kentte önemli bir ihtiyacı karşılayacağını dile getirerek şunları kaydetti:

Şehir Hastanesi

Şehir Hastanesi 2024’te hizmette

“Hem ameliyathane sayısını artırıyoruz diğer hastanelerle mukayese edince hem yoğun bakım ünitelerini, normal yatakları acil servisini… Dolayısıyla Samsun’un ihtiyaçlarını karşılayacak güzel bir hastane. Bir de hastanenin bağlantı yolunun yapılması gerekiyor. Arkadaşlar onu da konuştuk. İnşallah onunla alakalı da çalışmalar son raddeye geldi. Gerekli bütçe ödenekleri ayarlandıktan sonra bir an önce ihalesinin yapılıp yol çalışması da başlayacak. Şanlı bir şekilde bir taraftan yol ilerlerken bir taraftan da hastane inşaatı bitirilmiş olacak. İnşallah 2024’ün baharı itibarıyla burası hizmet vermeye başlayacak.”

Şehir Hastanesi

Daha sonra Bakan Muş ve beraberindeki protokol üyeleri, hastane ve odalarını gezdi, çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Şehir Hastanesi

Bakan Muş’a Sağlık İl Müdürü Muhammed Ali Oruç, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile inşaatı yürüten firmanın yetkilileri eşlik etti.

Şehir Hastanesi

Samsun Şehir Hastanesi mart 2024’te açılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!