Samsun Opera, deprem bölgesinde

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB), depremzede çocuklar için afet bölgesine gitti. SAMDOB, çocuk oyunu ile çadır kentleri dolaşıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun operası ‘Eni’nin Kalbi’ çocuk operası ile deprem bölgelerine turneye çıktı. Samsun Devlet Opera ve Balesi, depremzede çocuklarla 20 Şubat’ta Gaziantep’te bir araya geldi.

Gaziantep Masal Park’ın içine kurulan çadır kentte ve Gaziantep Büyükşehir Parkı’nda çocuklarla buluşan Samsun operası, bir hafta boyunca deprem bölgelerini dolaşacak.

Samsun operası

Gönüllü olarak çalışan personel

Konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulunan SAMDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Barış Salcan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülke olarak çok acı bir deprem felaketi yaşadık. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Biz de çok değerli çalışma arkadaşımız, satın alma memurumuz İsmet Öztekin’i deprem nedeniyle kaybettik. Toplum olarak böyle zor bir dönemi yaşarken kurum olarak biz de yardımlaşma anlamında seferber olduk. Müdürlük yardım kamyonumuz depremden beş gün sonra bölgeye ulaştı. Bölgedeki depremzedelere birebir destek olmak için gönüllü olarak çalışan müdürlük çalışanlarımız var.

Samsun Operası

En çok etkilenen çocuklar

Ancak bilindiği üzere böyle büyük felaketlerde ve toplumsal acılarda en çok etkilenenler maalesef çocuklardır. Yaşanılan bu süreçte çocuklarımızın yanında olabilmek, onlara destek, güven ve umut vermek, yüzlerini güldürebilmek çok önemlidir.
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğümüzün talimatları ile depremzede çocuklarımıza çocuk oyunuyla ulaşabilmek için deprem bölgelerini kapsayan turne programını hızlıca hayata geçirdik. “Eni’nin Kalbi” çocuk operasının 15 kişiden oluşan ekibi 19 Şubat’ta Samsun’dan yola çıktı.

Samsun Operası

Samsun operası, Gaziantep, Kahramanmaraş, Urfa ve Kilis’de

20 Şubat’ta Gaziantep Masal Park’ın içinde yer alan çadır kentte deprem bölgesindeki ilk temsilimizi gerçekleştirdik. Aynı gün Gaziantep Büyükşehir Parkı’nda depremzede çocuklarla bir araya gelen ekibimiz, 21 Şubat’ta Gaziantep’in farklı yerlerindeki çadır kentlerde olacak. 22 ve 23 Şubat’ta Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Kilis’teki çadır kentlerde mevcut imkânlar dâhilinde çocuklarımıza keyifli zaman geçirtmeye, gelecek için yeniden hayaller kurmalarını sağlamaya çalışacağız.

Samsun operası

Samsun operası 24 Şubat Cuma günü Diyarbakır, 25 Şubat Cumartesi günü Elazığ, 26 Şubat Pazar günü ise Malatya’da olacağız. Tüm deprem bölgelerinde, yetkililerle birlikte koordineli çalışıyoruz. Çocuklarımıza mümkün olduğunca etkileşimli iletişim ortamları yaratmaya çalışan tüm ekiplerle birlikte şartların el verdiği ölçüde çocuklarımızın yüzlerini güldürmeye çalışacağız.”

Samsun Opera, deprem bölgesinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!