Bizimle İletişime Geçin

Video

Samsun Kocaeli Eyüp Manisa Ümraniye yarışın içinde olur!

Samsun Kocaeli, Eyüp, Manisa, Ümraniye ve Tuzla yarışın içinde olur.

Samsun Kocaeli gibi şehir takımlarının yanı sıra alttan gelen Eyüp ve Manisa’nın bu sezon yarışın içinde olur. Bu yorum Futbol Konuşmaları programının iki değerli yorumcuları Hakkı Yeşilyurt ve Celil Sağır’a ait.

Central’in sunduğu Futbol Konuşmaları’nda Hakkı Yeşilyurt ve Celil Sağır, TFF 1.Lig maçlarını değerlendirdi. Öne çıkan takımlar, henüz olmayanlar ve ligde sürpriz yapabilecek takımların ele alan yorumcular, zor bir ligin bizi beklediğini dile getirdi.

Hakkı Yeşilyurt : Kocaelispor yarışın içinde olur

Ayrıca Ümraniye ve Keçiörengücü gibi sistem takımlarının da sürpriz yapabileceğine değinildi. Hakkı Yeşilyurt “Özellikle oyununu merak ettiğim maç Ankaragücü-Kocaelispor maçıydı. İki takım da lig standartlarının üzerinde oyunculara sahip. Genel ortalamanın üzerinde. Kocaelispor’un ilk maçını da izlemiştim.

Özellikle takımda henüz birlikte oynama alışkanlığı gelişmemiş. Ama bireysel olarak bakıldığında potansiyel oyunculara sahipler. Galibiyeti bulacak pozisyonlar da buldular. Ancak değerlendiremediler. Özellikle Bennur şanssızdı ya da yeteneksizdi diyelim.

Kocaelispor’un yabancı oyuncuları iyi. Etkili önde iyi oyuncalar. Kocaelispor bu ligde eğer kendi ayağına sıkmaksa kesinlikle olur” dedi.

Samsun Kocaeli ve 3-4 takım zirveyi zorlar

Futbol Konuşmaları yorumcusu Celil Sağır ise, “Kocaelispor’u ilk maçta beğenmemiştim. Ancak Ankaragücü maçında iyi oynadılar. Ben onların deplasmanda iyi işler yapacağını düşünüyorum. Kompakt oynuyorlar. Bahattin, her ne kadar pozisyonları harcasa da Ankaragücü defansını yıprattı. Yabancıları etkiliydi” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editör

Video

Yücel Uyar : Türkiye’nin en iyi altyapı tesislerine sahibiz

Yücel Uyar

Yücel Uyar, altyapı yatırmlarına değindi. Başkan Yüksel Yıldırım’a teşekkür etti.

Yılport Samsunspor Futbol Akademi Direktörü Yücel Uyar, Kanaldaa’ya konuk oldu. Kanaldaa Youtube’da Kırmızı Saha programına konuk olan Uyar, altyapının önemine vurgu yaptı.

Yücel Uyar

Yücel Uyar bu sorulara cevap verdi

 • Altyapı nedir?
 • Samsun özellikle son dönemde Yüksel Yıldırım başkanlığında altyapı ayrı bir önem veriyor. Bu yatırımları nasıl değerlendiriyorsunuz?
 • Altyapı noktasında biz bu işin neresindeyiz? Emekleme dönemi mi, gelişim dönemi mi, nasıl tarif edersiniz?
 • Profesyonelleşme anlamında, ülkemizdeki altyapı tesis ve çalışmalarını yeterli buluyor musunuz? Neler önerebilirsiniz?
 • Alt yaş milli takımlarına gönderdiğiniz oyuncular da var. Kulübün altyapı organizasyonuyla ilgili neler söylersiniz?
 • Altyapı oyuncularının gelişim aşamalarında genel olarak karılaştıkları zorlukları aktarır mısınız? Size göre, profesyonelleşme sürecinde en çok dikkat etmeleri gereken hususlar nelerdir?
 • Veliler, aileler işin ne kadar içinde?
 • A takımla nasıl çalışıyorsunuz? Bağınız nasıl?
 • Mevcut yönetim altyapıya gerçekten önem veriyor. Herkes sizden yeni Serkanlar, Cenkler, Celiller, Ercanlar bekliyor. Altyapı buna hazır mı?
 • Son olarak altyapı hocaları için neler söylersiniz? Bu noktada yeterli potansiyele sahip miyiz, yeterli miyiz?

Gençlere önem

Altyapıdan A Takım’a, tesislerden gelişim liglerine kadar bir çok konuda önemli mesajlar verdi.

Polat Yaldır, Yunus Emre Çif, Ali Kılıç, kaleci Ali Taha ve Muhammet gibi genç oyuncuların gelişimine dikkat çekti.

Genç oyuncuların daha fazla süre alması gerektiğine vurgu yaptı.

Okumaya devam et

Video

Çeken akıntıya dikkat çekti, aileleri uyardı

Çeken akıntıya dikkat çeken Doç. Dr. Faruk Aylar, “Aileler çocuklarını gözlerinin önünden ayırmasın” dedi.

Rip akıntısı, diğer adıyla çeken akıntıya dikkat çekildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Faruk Aylar, Karadeniz’de sık rastlanılan bu tehlikeye karşı uyarılarda bulundu.

Kanaldaa Youtube kanalında ‘Cevap Bekleyen Sorular’ programının konuğu olan Doç. Dr. Aylar, şunları söyledi:

Rip akımları, kıyıdan açık denize doğru olan hızlı bir kıyı akıntısıdır. Dalgalı havalarda görülen ve kısa süren bir akıntıdır. Rip akıntıları tüm Karadeniz sahillerinde görülebilen kuvvetli akıntılardır. Rüzgârlı, fırtınalı ve dalgalı havalarda görülür. Dalga yüksekliği arttıkça Rip akıntısının gücü de artar.

Çeken akıntıya dikkat

Çeken akıntıya dikkat!

Halk arasındaki yaygın söylentilerin aksine, bu akıntılar insanları dibe çekmezler. Akıntıya kapılanları kıyıdan uzaklaştırıp açığa doğru taşırlar. Boğulma olayları, nispeten güvenli sığ sulardan açığa doğru çekildiğini fark eden insanların, korku ve panikle çırpınarak kıyıya dönmeye çabalamaları ve sonuçta yorgun düşerek kendilerini su üzerinde tutamamaları sonucunda gerçekleşmektedir.

Genelde ancak dikkatli bir gözle bakıldığında fark edilir. Suya girmeden önce dalga yönünü mutlaka kontrol edin. Rengi, çevresindeki su rengine nazaran daha koyudur ve su derinliği fazladır.

Rip akıntısının olduğu kesimde dalgalar kesintiye uğrar. Kıyıdan denize doğru taşınan köpük, yosun veya bir nesne arayın.
Mümkünse sahil şeridi yüksek bir yerden kontrol edilmelidir.

Çeken akıntıya dikkat

Okumaya devam et

Video

Celil Yüksel : Hayalimi Samsunspor ile gerçekleştireceğim

Celil Yüksel

Celil Yüksel, Avrupa hedefi olduğunu belirterek, “Bunu Samsunspor ile gerçekleştireceğim” dedi.

Yeni sezon hazırlıklarını Kayseri’de sürdüren Yılport Samsunspor’un yeni transferlerinden Celil Yüksel, kampın çok güzel geçtiğini belirtti.

Yeni sezona çok iyi hazırlandıklarını belirten Celil Yüksel; “Kamp çok güzel gidiyor. Sezona çok iyi hazırlanıyoruz. Memleketime geldim. Çok çabuk adapte oldum. Takımda arkadaşlık çok güzel. Hem yemek de hem de antrenman sonrası hep bir aradayız. Antrenmanlarda da çok sıkı çalışıyoruz” dedi.

Avrupa hayalim

Avrupa’da top oynamayı çok istediğini ifade eden Celil Yüksel, “Küçük yaştan beri hedefim Avrupa idi. Zaman geçtikçe bunu düşünmeye başlıyordum. Fakat halen hedefim değişmedi. Avrupa’da oynamayı çok istiyorum.

Belki bunu Samsunspor ile başarırım. Taraftarımız bizi saha içerisinde çok desteklemeliler. Beraber hücum yapıp, beraber defans yapmalıyız. Bize itici güç olmaları gerekiyor. Birlikte güzel başarılara imza atacağız.

Bir gün hayatımın Samsunspor ile kesişeceğini biliyordum. Şuanda doğru zaman. Bunda da başkanımızın çok büyük payı var. Beraber bir yola çıkmak istedik. Bende bu yolda onunla birlikte olmayı tercih ettim” diye konuştu.

Celil Yüksel

57.yıl coşkusu

Kulübün 57’nci yılını da kutlayan orta saha oyuncusu; “Samsunsporumuzun 57’nci yılımız kutlu olsun. Çok güzel görüntüler izledik. Daha önceki yıllarda da takip ediyordum.

Çok duygulandım. Daha önce başka formalar altında bunu takip ediyordum. Bu sezon da Samsunspor forması altında takip ettim.

Bu benim için daha duygulandırıcıydı. Kutlama için yaktığımız meşaleleri, umarım sezon sonu da şampiyonluk için yakarız” şeklinde konuştu.

Sezon sonu şampiyon olmak istediklerini belirten Celil Yüksel; “Oyun tarzım biraz mücadeleci. Topla oynamayı seviyorum. Bu senede takım için elimden geleni yapacağım.

Hocam bana hangi görevi veriyorsa onu yapacağım. Bu sene umarım takım olarak taraftarlarımızı gururlandırırız. Sezon sonu da şampiyon olmayı çok istiyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Editör Seçimi

  Copyright © 2021 | Tüm hakları saklıdır. İnternet sitesinde yer alan görsel ve metinlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.