Samsun itfaiyesine Başkan Demir’den ziyaret

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen deprem felaketinde hızla bölgeye giderek arama - kurtama çalışmalarında yer alan itfaiye ekipleri ile bir araya geldi.

Samsun İtfaiyesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deprem bölgesinde birçok hayatı kurtaran Samsun itfaiyesini ziyaret etti.

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 11 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında hızla afet bölgesine giden Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 2’ si çocuk, 2’si bebek olmak üzere 19 kişiyi sağ olarak çıkarmayı başardı.

Samsun itfaiyesi

Samsun itfaiyesine ziyaret

Enkaz altındaki vatandaşlara ulaşabilmek için cansiperane mücadele eden ekipler arama-kurtarma çalışmalarında büyük rol oynadı. Bölgede 35 personel 5 araç ile görev yapan Samsun İtfaiyesi’ni ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, personel ile bir araya geldi.

thumbnail
İlişkili Haber
Büyükşehir itfaiyesini görüntülü arayıp teşekkür etti

Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcıları Zennube Albayrak ve Şenol Yıldız da bulundu. İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Falcıoğlu yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verirken deprem bölgesindeki arama-kurtarma çalışmalarına katılan itfaiye ekibi de yaşadıklarını Başkan Demir’e anlattı.

Samsun itfaiyesi

19 vatandaşımızı sağ kurtardık

Depremlerin hemen ardından Samsun İtfaiyesi ekiplerinin hızla bölgeye ulaştığını belirten Başkan Demir, “Ülkemiz çok büyük bir deprem afetini yaşıyor. Asrın felaketinde bizde ilk andan itibaren Büyükşehir belediyemizin bütün imkanlarını seferber ettik. Hızla İtfaiyemizin arama-kurtarma ekipleri bölgeye ulaştı ve enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarmak için çalıştı. İnsanüstü gayretleriyle 19 kişiyi mahsur kaldıkları bina enkazından sağ olarak çıkarmayı başardılar. Zamana karşı yarıştılar hatta kendi canlarını hiçe sayarak büyük bir mücadele verdiler” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

Samsun itfaiyesi

Başkan Demir : Her şeyin bittiği noktada yanlarındayız

“Ülkemiz özellikle aktif fay kuşaklarının bulunduğu, depremlerin olduğu bir coğrafyada yer alıyor. Asrın felaketi olarak ifade edilen bu afet büyük bir yıkıma ve can kaybına neden oldu. Ağır kış şartlarında, gece vatandaşlarımız evlerinde uykudayken deprem meydana geldi. Biz sorumluluk bilinci yüksek bir belediyenin mensuplarıyız. Her şeyin bittiği noktada arama-kurtarma ekibimiz depremzede vatandaşlarımızın yanındaydı. Tüm personelimizi tekrar tebrik ediyorum. Allah ülkemizi bu tür afetlerden korusun.”

 

Samsun itfaiyesine Başkan Demir’den ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!