Samsun Cumhuriyet Meydanı değişecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Meydanı’na yakışır bir proje hazırladıklarını dile getirerek “Orayı tamamlamadan Samsun hak ettiği yere gelemez” dedi.

Mustafa Demir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı olağan toplantısı birinci birleşiminde Cumhuriyet Meydanı projesi gündeme geldi.

Cumhuriyet Meydanı

Yapılan eleştirilere ve mahkemeye taşınan projelerle ilgili konulara cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Belediye Başkanlığını ve meclisini yargı yürütmüyor. Belediyenin idaresi var. İcra, proje, vizyon belediyenin işi. Mahkeme açıldığı zaman bütün işleri durduralım mı? Biz yanlış iş yapmıyoruz. İdari yargı usulen bakar. Esasa girmez. Mahkeme kararlarının gereğini de yerine getiriyoruz. Alo 153 ve İlçe Transfer Merkezi ile ilgili yapılan şikayetlere yüksek yargının verdiği karar elimizde. Süreçler bitmedi daha. Kararları biz bu meclisten alıyoruz. İdare olarak yetkimizi kullanıyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

Cumhuriyet Meydanı

‘Neden rahatsız oluyorsunuz?’

“Yusuf bey başarılı bir belediye başkanıydı. Samsun’u bir yerden bir yere taşıdı. Biz de ondan aldık bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışıyoruz. Sadece şunu merak ediyorum. Siz Samsun’a yapılan hizmetlerden neden bu kadar rahatsızsınız? Akıllı Şehir’den neden rahatsızsınız. Uygulama eskiden 1 saatte gidilen yeri 25 dakikaya indirdi. Yüzde 52 hedeflemiştik. Yüzde 82 karşılık verdi. Akıllı Şehir Projesi’ni büyükşehire ait tüm yollarda uygulayacağız. Siz bunu neden görmüyorsunuz? Bütün Samsun görürken siz neden görmüyorsunuz? Dünyanın en iyi örneklerinden birisi Samsun’da. Neden rahatsız oluyorsunuz?”

Mustafa Demir

‘Cumhuriyet Meydanı tamamlanmadan Samsun hak ettiği yere gelemez’

Başkan Demir, Cumhuriyet Meydanı’na yakışır bir proje hazırladıklarını da dile getirdi. Cumhuriyet Meydanı’nı tamamlamadan Samsun’un hak ettiği yere gelemeyeceğini dile getiren Başkan Demir, “Anakent İş Merkezi’nin ihalesini yaptık. Yıl sonuna bitecek. Yabancılar Çarşısı’nın üzerindeki GES projesini ihale ettik. Ladik’teki GES bu sene bitecek. Belediye yılda 250 milyon gelir elde edecek. Gülsan’ın projesi bitti. Toybelen bitince taşınma başlayacak. Gülsan’a müthiş bir proje hazırladık. Fuar projesinin uygulaması başladı. Bu şehirde Marina Projesi’ne karşı çıkılıyor. Kıyıya zarar veren bir projeyi kimsenin uygulama şansı yok” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

Büyükşehir Belediye Meclisi

‘Gece gündüz çalışıyoruz’

“Yollara düştük. Hakkaniyet, gayret ve samimiyetle gece gündüz çalışıyoruz. Bunun dışındaki bir hal bize yakışmaz. Tüm ekiplerimiz de böyle bir çalışmanın içerisinde. Bu ülkenin istikbalinde hepimizin sorumluluğu var. Samsun’un hizmetkarı olarak gayret ediyoruz. Bu şehrin her halinden biz sorumluyuz. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmiyoruz. Biz hakkaniyetten ayrılamayız. Nereye el attıysak çok büyük verim aldık. Masa başında oturarak belediyecilik yapmıyoruz. Gayretimiz devam ediyor. Biz işin gereğini yapıyoruz. Biz yapmamız gerekenden geri duramayız. Bütün ilçelerde altyapıyı yeniliyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel şehri çok güzel yerlere taşımaya devam edeceğiz.”

Mustafa Demir

Konuşmaların ardından meclis toplantısında görüşülen 61 gündem maddesi ilgili komisyonlara havale edildi.

Samsun Cumhuriyet Meydanı değişecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!