Samsun Büyükşehir Belediyesi 654 enkaz kaldırıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubatta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında bölgede enkaz kaldırma çalışmalarına devam ediyor. Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş kent merkezi ve Elbistan ilçesinde yapılan çalışmalarda bugüne kadar toplam 654 bina enkazı kaldırıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının halen Kahramanmaraş kent merkezinde devam ettiği belirtildi. Afetzede vatandaşlar ise depremde yıkılan evlerinin önünde çalışmaları duygusal gözlerle izliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi

‘Sadece bayrağımızı kurtardık’

Depremde yıkılan evinin enkaz kaldırma çalışmalarını izleyen Leyla Karabük, elindeki Türk Bayrağı’nı göstererek “Hiçbir şey kurtaramadık. Ama elhamdülillah bayrağımızı kurtardık. Allah burada çalışan tüm ekiplerden ve onları buraya gönderen belediye başkanından razı olsun” dedi.

Samsun halkından Allah razı olsun

Depremde torununu kaybeden Salman Turgut ise “Evlerimizin enkazının kaldırılmasını sadece izliyoruz. Bir çadır içinde şu anda bir hayat sürmeye çalışıyoruz. Bu zorlu zamanlarda yanımızda olan Samsunluların hepsinden Allah razı olsun. Yaralarımızı sarmak için canla başla görev yapıyorlar. Büyükşehir ekipleri her derdimize koşuyor” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi

Benim için kutsal bir görev

Büyükşehir Belediyesi’nin enkaz kaldırma çalışmalarında görevli personeli İskender Yiğit, yaptıkları çalışmaları kutsal bir görev olarak gördüklerini söyledi. Bölgede görev yapan Büyükşehir Belediyesi personeli Uğur Turhal, “DSİ kontrolünde sürdürdüğümüz enkaz kaldırma çalışmalarından bugün de Elmalar Köyü’ndeyiz. 40’a yakın enkaz var. Bunun tamamını kaldıracağız. 43 gündür de deprem bölgesindeyim. İyi ki gelmişim. Burada depremzede vatandaşlarımızın acılarına ortak olmak ve yanlarında olmak bambaşka bir duygu. Tüm gücümüzle onların yanındayız. Görev için değil yanlarında olduklarımızı bilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Demir : Ekiplerimiz özveriyle çalışıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, deprem bölgesinde enkaz kaldırma çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek ekiplerin özverili bir çalışma yürüttüğünü söyledi. Başkan Demir, “Deprem felaketi sonrasında hızla tüm imkanlarımızla bölgeye gittik ve çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Deprem bölgesinde arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyorlar. Özellikle enkaz kaldırma işleminde çok hızlı bir çalışma gerçekleştirdik. Şu an Kahramanmaraş kent merkezinde depremde yıkılan binaların enkazları kaldırılıyor. İş makinalarımız, kamyonlarımız, teknik personelimiz orada. Yaralar sarılana kadar orada kalacağız” ifadelerini kullandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi 654 enkaz kaldırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!