Samsun Büyükşehir Belediyesi 454 enkazı kaldırdı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından deprem bölgesinde yürütülen enkaz kaldırma çalışmaları hızla devam ediyor. Bu zamana kadar toplam 454 bina enkazı kaldırıldı. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi, Adıyaman ve Hatay’da Büyükşehir Belediyesi’nin enkaz kaldırma çalışmaları sona ererken Kahramanmaraş kent merkezindeki çalışmalar sürüyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yaraları sarmaya devam ediyor. İnsani yardım malzemesi dağıtımından alt ve üst yapı çalışmaları ile sıcak yemek ikramına kadar bölgedeki her türlü talebe hızla cevap veren ekipler enkaz kaldırma çalışmalarını büyük oranda gerçekleştirdi.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsun’da 40 yıllık yol sorunu çözüldü

Ekiplerin Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi, Adıyaman ve Hatay’da enkaz kaldırma çalışmaları tamamlanırken Kahramanmaraş kent merkezinde ise enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Toplamda Büyükşehir Belediyesi tarafından 454 bina enkazının kaldırıldığı belirtildi. Deprem bölgesindeki çalışmalar şuan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Şenol Yıldız ve Metin Köksal, koordinesinde devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri ara vermeden devam ediyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, ekiplerin ilk günden itibaren deprem bölgesinde cansiperane çalışmalara imza attığını söyleyerek, “Araçlarımızla, personellerimizle arama kurtarma ve diğer çalışmalarda yer aldık. Bölgede alanında uzman mesai arkadaşlarımız var çalışma yapmaya devam ediyorlar” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsun Büyükşehir Belediyesi Elbistan’da yaraları sarıyor

“Büyük bir gayret ve özveri ile depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına gece gündüz durmadan çalışıyoruz” diyen Başkan Demir şöyle devam etti:

Samsun Büyükşehir Belediyesi

“Özellikle yıkılan binaların enkazının kaldırılması noktasında hızlı ve etkili bir çalışma yapıldı. İş makinelerimiz, kamyonlarımızla ekiplerimiz süratle enkaz kaldırma çalışmalarını gerçekleştirdi. Kahramanmaraş kent merkezinde ise enkaz kaldırma çalışmaları ile diğer çalışmalarımız devam ediyor. Bu süreçde deprem bölgesinde görev alan ve görevli olarak hala bölgede olan tüm ekip arkadaşlarımıza tek tek tekrar teşekkür ediyorum.”

Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi 454 enkazı kaldırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!