Samsun Büyükşehir 750 bin kişilik sıcak yemek verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubatta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremin ikinci gününden itibaren deprem bölgesinde gıda işleme merkezi kuran Büyükşehir Belediyesi bu zamana kadar afetzedelere 750 bin kişilik sıcak yemek verdi.

Samsun Büyükşehir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubatta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin hemen ardından ekiplerini bölgeye sevk eden Samsun Büyükşehir Belediyesi afetzede vatandaşlara destek vermeye devam ediyor.

Depremin ikinci gününden itibaren bölgede gıda işleme merkezi kuran Samsun Büyükşehir Belediyesi bu zamana kadar afetzedelere 750 bin kişilik sıcak yemek verdi. Ramazan ayı süresince iftar ve sahurlarda yemek dağıtımı sürerken ekiplerin bölgedeki çalışmaları devam ediyor. Her gün 7 bin 500 kişilik sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.

Samsun Büyükşehir

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak yemek dağıtımı sürüyor

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Samsun Anakent Turizm A.Ş. Genel Müdürü Fatih Karaçor, “Kahramanmaraş depreminin ikinci günü Elbistan ilçesinde Gıda İşleme Merkezi’ni kurup hemen sıcak yemek dağıtımına başlamıştık. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyorlar. Kahramanmaraş 12 Şubat ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi yerleşkesinde sıcak yemek dağıtımımız devam ediyor. Ramazan ayında iftar ve sahurda vatandaşlarımıza yemek ikramımız devam etti. Halen sıcak yemek dağıtımına devam ediyoruz. Bu zamana kadar toplamda 750 bin kişilik sıcak yemeği afetzede vatandaşlarımıza ikram ettik. Şuan her gün 7 bin 500 kişiye sıcak yemek vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir

Başkan Demir : Yalnız bırakmayacağız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deprem bölgesinde afetzede vatandaşlara destek vermeyi sürdürdüklerini söyledi.Samsun BüyükşehirBaşkan Demir “Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz depremden sonra hızlıca bölgeye ulaşıp çalışmalar yaptılar. İlk aşamada en önemli ihtiyaçlardan olan sıcak yemek temini noktasında bir çalışma yapmıştık” diyerek şöyle devam etti:

Mustafa Demir
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir.

“İkinci günden itibaren sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirmeye başladık. Ramazan ayı içinde de bu çalışmamız devam etti. Halen günde 7 bin 500 kişilik sıcak yemek dağıtımına devam ediyoruz. Depremin izleri silinene kadar Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede olmaya devam edeceğiz. Onları yalnız bırakmayacağız. Özveriyle bölgede görev yapan Büyükşehir belediyesi personelimize bir kere daha teşekkür ediyorum.”

Samsun Büyükşehir 750 bin kişilik sıcak yemek verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!