Samsun Büro Emekçileri’nden Çanakkale’ye anlamlı gezi

Büro Emekçileri Sendikası(BES) Samsun Şubesi üyeleri, büyük zaferini yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale'ye bir gezi düzenledi.

Çanakkale
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı BES Samsun Şubesi, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale’ye bir gezi düzenledi. Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, “Bağımsızlık uğruna hayatlarını canlarımızı andık” dedi.

Çanakkale

Emperyalizme vurulan büyük darbe

BES Samsun Şube üyeleri, 10-12 mart tarihleri arasında bölgeye giderek büyük zaferin kazanıldığı toprakları ziyaret etti. Konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulunan BES Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, şunları söyledi:

“18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş, emperyalizme büyük darbe vurmuştur. O zaman genç bir Yarbay olan Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Zaferi’nin Anadolu halklarına verdiği azim, kararlılık ve umut, Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini ateşlemiştir. 10-12 Mart arası yaptığımız bu gezi, kültürel bir gezi değildir. Amacı bu anlamlı günün yıldönümünde 15’li gençlerimizin, bağımsızlık uğruna hayatını kaybeden canlarımızın hatıralarını anmadır. Göğüs göğse çarpışan gençlerimiz bizlere bu güzel toprakları bırakmıştır.”

Çanakkale

Çanakkale ve deprem bölgesi

KESK ve BES olarak Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremler sonrası ilk günden itibaren bölgede olduklarını da hatırlatan Yılmaz Tuluk, “Çanakkale ve deprem bölgesi toplumumuz tarafından gidilip, görülüp hafızalarımıza kazınmalıdır. Bir tarafta emperyalizme karşı bedel ödenirken, diğer tarafta ihmaller zincirinin görülmesi için bölgeler herkes tarafından incelenmelidir” dedi.

Çanakkale

Yılmaz Tuluk son olarak, “BES olarak katıldığımız şube temsilciler kurulu(ŞTK), merkez temsilciler kurulu(MTK), kurul ve kongrelerde Çanakkale’den Van’a 7 bölgemizi ziyaret edip bölgedeki büro emekçileri ile bir araya gelip kültür ve yaşam şekillerimizi görmek, sorunlarımız ile anlaşabilmek toplumumuz açısından önemlidir. Bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Samsun Büro Emekçileri’nden Çanakkale’ye anlamlı gezi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!