SAMDOB’dan muhteşem gösteri; ‘Bir Hilal Uğruna’

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB) 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde “Bu Vatan Bizim” konseri ile sahnedeydi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Besteci ve orkestra şefi Kıvanç Tepe’nin sevilen eseri ‘Bu Vatan Bizim’, 18 Mart 2023 Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde eserin bestecisi Kıvanç Tepe’nin şefliğinde seyirciyle buluştu.

SAMDOB korosu sanatçıları

SAMDOB Orkestrası ve Korosu tarafından gerçekleştirilen konserde Ceren Mirza Küçük (mezzo soprano), Bilal Doğan (tenor) ve Özgür Aslan (bas) solist olarak yer alırken Şahan Gürkan anlatıcı rolünü üstlendi. Konserin koro şefliğini Raushan Baigulakova gerçekleştirdi.

SAMDOB

Nazım Hikmet ve Mehmet Akif

‘Yaşamaz Ölümü Göze Almayan’, ‘Bir Hilal Uğruna’, ‘Kendini Tarihe Verenler’ adlı 3 bölümden oluşan ‘Bu Vatan Bizim’in kompozisyonları, Orhan Şaik Gökyay, Necmettin Halil Onan, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet gibi ünlü şairlerin şiirlerindeki dörtlüklerden oluşuyor.

SAMDOB

Şehit ve Gazilere özel eser

Daha önce birçok kez seyirciyle buluşan ve çok sevilen ‘Bu Vatan Bizim’, Kıvanç Tepe tarafından Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına, topraklarımızı vatan kılan aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin anısına bestelenmiş özel bir eser.

A.Seçil Küçükçelebi’nin başkemancı olarak yer aldığı “Bu Vatan Bizim”1 bölüm olarak sunuldu. Aydın Gün Salonu’nu dolduran müzikseverlerin beğeniyle izlediği ‘Bu Vatan Bizim’ konseri finalde büyük alkış aldı.

SAMDOB’dan muhteşem gösteri; ‘Bir Hilal Uğruna’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!