SAMDOB, Osmaniye ve Adıyaman’da

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB) sanatçılarının deprem bölgesindeki turları devam ediyor. Samsun'un giden ekip son olarak depremzede çocuklar için Osmaniye ve Adıyaman’daydı.

SAMDOB
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19 Şubat’ta deprem bölgelerindeki depremzede çocuklar için farklı şehirleri kapsayan özel bir turneye çıkan Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye ve Adıyaman’da 4 gün boyunca pek çok temsil gerçekleştirdi.

SAMDOB

SAMDOB çadırlarda, sahada, bahçelerde…

Osmaniye Tosyalı Spor Kompleksi Çadır Kenti’nde yapılan temsilde birçok çocuğa ulaşma şansı yakalayan SAMDOB’un 15 kişilik turne ekibi, deprem bölgesinde şartların elverdiği ölçüde ‘Eni’nin Kalbi’ adlı çocuk operasını sahneliyor.

SAMDOB

Çadırlarda, basketbol sahalarında, okul bahçelerinde, spor komplekslerinde ve açık alanlarda yapılan temsillerde ekibin koro sanatçıları Hande Anar Kocatürk, Ulaş Kocatürk, Metin Bayram, Serap Bölek ve Melisa Ezer depremzede çocuklara eğlenceli bir oyunla ve sanatın iyileştirici gücüyle destek veriyor.

Adıyaman’da çocukların yüzleri güldü

Daha sonra Adıyaman’a geçerek Adıyaman 1 No’lu Çadır Kent’te depremzede çocuklarla buluşan ekip, aynı gün Adıyaman İl Halk Kütüphanesi’nin bahçesinde bir temsil daha yaparak depremzede küçüklerin yüzünü güldürmeyi başardı.

SAMDOB

Adıyaman’dan yeniden Gaziantep’e geçecek olan ‘Eni’nin Kalbi’ ekibi, turne programını Malatya’da tamamlayacak.

SAMDOB, Osmaniye ve Adıyaman’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!