Salıpazarı ilçesinin kanayan yarası!

Halil Akgül
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçede yapılması yıllardır gündemde olan proje ile ilgili olarak, “Salıpazarı Barajı kanayan yaramızdır” dedi

Samsun’un Salıpazarı İlçesi Belediye Başkanı Halil Akgül, sadece ilçesinin değil tüm bölgenin yıllardır gündeminde yer almasına rağmen yapımı gerçekleştirilemeyen proje ile ilgili olarak, “Baraj kanayan yaramızdır” açıklamasında bulundu.

Biran önce bitirilmeli

AK Parti İlçe Danışma Kurulu Toplantısı İl Başkanı Ersan Aksu’nun da katılımı ile gerçekleştirildi. İlçe Danışma Kurulu Toplantısında konuşan Belediye Başkanı Halil Akgül, “İlçemiz İçme ve Sulama Barajı kanayan yaramız, bir an evvel çalışmaların başlayarak bitirilmesi gerekir” dedi.

Salıpazarı

Belediye Başkanı Akgül’ün konuşmasının satır başları şöyle:

“Kuruluşumuzdan bugüne teşkilatlarımızla hep hem fikir olduk, hiç ayrı düşmedik. Beraber yürüdük, beraber karar verdik. Her seçimden sonra yarın yeniden seçim olacakmış gibi hep sahadaydık. Vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olduk.

Dogalgaz 2023 yılı sonunda

İlçemizin kanaya bir yaramız var. O da Salıpazarı Barajı. Bu konuyu takip ederek artık bir yol almamız gerekiyor. İlçemizde doğalgaz ile ilgili bir süreç başladı. Bakanımız ve Cumhurbaşkanımızın müjdeleri ile 2023 yılı sonuna kadar doğalgaz Salıpazarı’nda olacak inşallah.

120 ‘Sosyal’ konut

Sosyal Konut Projesine dahil olmak istiyoruz. Bununla ilgili hazırladığımız dosyayı Bakanımıza ilettik. İnşallah ilçemize de en az 100-120 konut kazandıracağız.

Salıpazarı

Eski hastane kültür merkezi olacak

İlçe Devlet Hastanemiz hizmete girdi. Ancak hastanemizin D sınıfı olması gerekiyor.

Mevcut hali ile birçok kadro boş. Diğer branşların ve Uzman Doktorların gelebilmesi için İlçe Devlet Hastanemizin D sınıfı olması gerekiyor.

Eski Devlet Hastanesi binasının tahsisini istedik. Burası belediyemize tahsis edildiğinde kadınlar kültür merkezi, konferans salonu, gençlik merkezi ve kütüphane olarak.

*Salıpazarı seçime hazır, öz güvenimizle bizler hiç sahadan eksik olmadık. İnşallah 2023 seçimlerinde alnımızın akıyla ilçe olarak ilk sırada Cumhurbaşkanımıza destek verecektir.”

Salıpazarı Barajı

0Başkan Halil Akgül, geçtiğimiz dönemlerde de Salıpazarı Barajı’nın bir an önce tamamlanmasını gerektiğini belirten açıklamalar yapmıştı.

Barajın sadece ilçemizdeğil Çarşamba ve Terme ilçelerini her yıl vuran ve can ve mal kayıplarına neden olan sel felaketlerini önleyeceğini belirten Akgül,

“Haykırmak istiyorum. Bu ilçelerin kurtuluşu Salıpazarı Barajı’dır. Bitirelim bu barajı” açıklamasında bulunmuştu.

Salıpazarı ilçesinin kanayan yarası!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!