Rusya’dan Samsun’a Charter uçuş yapılacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’dan Samsun’da gelecek yıl 2-3 Charter uçuş yapılacak.

Atakum Belediye Başkanlığı ve Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) destekleriyle Orta Karadeniz Destinasyon paneli düzenlendi.

Panelist olarak Türkiye’nin önemli tur operatörlerinden Samsun’a geldi. Anex Tur Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, Mercan Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Mengü, ETS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Özbek, ve ALTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhanettin Sili, katılımı ile gerçekleşti.

Charter uçuş

Charter uçuş sözü

Panelde konuşan Anex Tur Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar şunları söyledi:

“İlk adımı yerel yönetimler atmalı. Bizlerin buraya çalışabilmemiz için önce hedef pazarların ve hedef kitlelerin belirlenmesi lazım. Kesinlikle reklam çalışmaları yapılmalı ki bizimde elimiz güçlensin. Sonrası çok daha kolay olacaktır. Önümüzdeki sene Rusya’dan Samsuna 2-3 deneme Charter uçuş yapacağım. Size bunun sözünü verebilirim.”

En büyük sıkıntı direk uçuş…

Mercan Turizm Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Mengü de, “Bölgenin yabancısı değiliz. Doğu Karadeniz’in şimdiki haline bizimde büyük katkılarımız oldu. Aynı şekilde Ordu’ya kadar çalışıyoruz. Bu destinasyona Samsun’unu da eklemek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Ama en büyük sıkıntımız direk uçuşların olmaması. Bunun çözülmesi önemli. Yerel yönetimler olarak gerekli adımlar atıldığında biz bu bölgeye çalışmaya hazırız” ifdalerini kullandı.

ETS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Özbek ise, “Bir hikâye yaratmak çok önemli. Bunun örneklerini Avrupa da çok fazla görüyoruz. Buranında bir hikâyeye ihtiyacı var. Bu konuda dizi ve flimler çok etkili oluyor. Binlerce yıllık Kapadokya’yı bizler Asmalı Konak sayesinde satmaya başladık” diye konuştu.

Charter uçuş
Samsun’da Orta Karadeniz Destinasyon paneli düzenlendi.

Panelde konuşan ALTİD Başkanı Burhanettin Sili de şöyle konuştu:

“Bölge Akdeniz gibi kitle turizmine uygun değil. Bunu bir dezavantaj olarak görmemek lazım. Artık müşteriler daha küçük ölçekli tesisler ve kum, güneş, deniz harici yerleri tercih ediyor.

Ayakları yere basan bir büyüme ile yola devam etmek lazım. Ayrıca Turizm Bakanlığı TGA’da ve Türkiye Otelciler Federasyonunda Yönetim Kurulu Üyesi Karadeniz Başkanı Murat Toktaş’ın da her platformda büyük çabaları var. Bu da size önemli bir avantaj sağlıyor.”

Paneli değerlendiren KATİD Başkanı, TÜROFED ve TGA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, “Bizim için son derece önemli bir panel oldu. Bu kadar değerli katılımcıların bir arada olması bölge turizmcilerine ve yerel yönetimlere güzel enerji verdi.

Çıkan sonuçlar çok önemli. Bu çalışmaları sürdürebilir kılabilirsek bölgeye büyük katkısı olacaktır. Artık top bizde, söylemden eyleme geçme zamanı geldi” dedi.

Charter uçuş

Rusya’dan Samsun’a Charter uçuş yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!