Romatem Kurucusu Holoğlu: Türkiye dünya lideri

Türkiye’nin sağlık turizminde dünya liderliğine oynadığını, sektörün 2030 yılında 100 milyar dolar hedeflediğini anlatan Dr. Köksal Holoğlu, “Bizim yatan hastalarımızın yüzde 85’i sağlık turizmi hastalarıdır" dedi.

Dr. Köksal Holoğlu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sağlık Grubu Kurucusu Köksal Holoğlu, Samsun’da gazetecilerle bir araya geldi.

Türkiye’nin ilk fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında sağlık zincir grubu olan Romatem, Samsun’da açmaya hazırlandığı ilk, tam donanımlı yeni nesil hastanesinin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. 9 bin metrekare alanda teknolojik kapasitesi, uzman kadrosu ile fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında özel dal hastanesi olarak 50 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

Romatem

Düzenlenen basın toplantısında, özellikle yüksek teknolojik donanımı, enerji dostu, yatay mimaride, tedavi alanlarının özel klinikler olarak tasarlandığı, MR, tomografi gibi görüntüleme hizmetlerinin bulunduğu, tam donanımlı laboratuvar hizmetlerinin verildiği, engelli özel hastaların da erişiminin mümkün olduğu akıllı hastane konseptinde nadir hastanelerden biri olacağını anlatan Dr. Köksal Holoğlu, Romatem olarak Samsun için gurur verici bir marka elçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsun’da 19 milyon hastaya sağlık hizmeti

“Romatem 18 yılda, 9 şubeye ulaştık”

2005 yılında, ilk olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında dal hastane olarak Samsun’a açılan Romatem, bugün Kocaeli ve Bursa’da hastane konseptinde, İstanbul, İzmir, Ankara ve yurtdışında Bakü’de iki ve Montenegro’da bir klinik olmak üzere 9 farklı konumda hizmet vermeye devam ediyor.

Romatem

2006 yılında sağlık turizminin de temellerini Samsun’da Sağlık Kenti Samsun Derneği ile attıklarını hatırlatan Romatem kurucusu Dr. Köksal Holoğlu, “Yatırımlarımıza devam ederken, sağlık turizmi faaliyetlerimizi de sürdürerek ülke ekonomimize katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Derneğimiz bu konuda oldukça aktif bir şekilde çalışıyor. Türkiye’yi coğrafi konumu ve üç kıtanın buluşma noktası olarak ‘uluslararası rehabilitasyon üssü’ olarak görüyoruz. İklimi ve kültürel mozaiğiyle Ortadoğu’ndan Avrupa’ya, Asya’dan Amerika’ya kadar pek çok ülkeden hasta ağırlamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Dr. Köksal Holoğlu : 2022 yılında ciromuzun yüzde 59’u yabancı hasta payıdır. 2022 yılında 7 milyon 709 bin 489 dolar hizmet ihracatı gerçekleştirdik.

Türkiye’nin sağlık turizminde dünya liderliğine oynadığını, sektörün 2030 yılında 100 milyar dolar hedeflediğini anlatan Dr. Köksal Holoğlu, “Bizim yatan hastalarımızın yüzde 85’i sağlık turizmi hastalarıdır. 2022 yılında ciromuzun yüzde 59’u yabancı hasta payıdır. 2022 yılında 7 milyon 709 bin 489 dolar hizmet ihracatı gerçekleştirdik. Savaş rehabilitasyonu gibi spesifik alanda özel uzmanlığımız nedeniyle, ülkemizin konumu ve yakın çevremizden Libya, Irak, Azerbaycan gibi komşu ülkelerden gelen 256 savaş gazisini tedavi ettik” diyerek dünyada sağlık turizminin önemine dikkat çekti.

thumbnail
İlişkili Haber
Sağlık turizmi Türkiye’nin gelirlerini artırıyor

“Yurtdışında da büyümeye devam”

Romatem kurucusu Dr. Holoğlu, devam eden yatırım projeleri ile ilgili de şu bilgileri verdi:

“2023 Mayıs’ta Almanya Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizi, 2023 Mayıs ayında İstanbul Anadolu yakasında Türkiye’nin engellilere özel ilk klinik – otel konseptinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini açmaya hazırlanıyoruz. 2024 Eylül’de Malta Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi de hizmete girecek. Bugün burada size duyurusunu yaptığımız ‘yeni nesil’ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz de yine 2024 Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacak.”

Romatem

Samsun Romatem Yeni Nesil Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin, teknik özellikleri ile sadece Karadeniz Bölgesinin ve Samsun’un değil, Türkiye ve yakın bölgenin genelinde örnek olacağına dikkat çeken Dr. Holoğlu, “Nörolojik, Ortopedik, Pediatrik ve Kardiyak Rehabilitasyon gibi başlıca rehabilitasyon alanlarında dünyada gelişmiş en ileri robotik teknolojilerle hizmet veriyoruz.

Savaş rehabilitasyonu, sportif rehabilitasyon, hidroterapi ve tüm dünya ile paralel manuel terapi, ozon, kök hücre gibi güncel tedaviler de tüm merkezlerimizde yer alıyor. Romatem markası olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında bayrağı taşımaya devam ediyoruz” diyerek uzun vadede hem Türkiye’de hem dünyada büyüme kararlılığında olduklarını söyledi.

Romatem

Romatem Kurucusu Holoğlu: Türkiye dünya lideri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!