Restoran, kafe, düğünler için müjdeli haber geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan kafe restoran
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Türkiye'nin merakla beklediği açıklamayı yaptı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Restoran, kafe, düğünler, sokağa çıkma kısıtlamaları ve birçok konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran itibariyle başlayacak normalleşme takvimini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7’den 70’e herkesin merakla beklediği açıklamayı yaptı. Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Erdoğan, yeni normalleşme sürecine ilişkin bilgiler paylaştı. İlk olarak esnafın merakla beklediği açıklamaları peş peşe sıraladı. Buna göre; Sokağa çıkma sınırlaması hafta içi ve cumartesi günü saat 22.00-05.05 saatleri arasında olacak. Sınırlama sadece pazar gününü kapsayacak. Lokanta, Restoran ve kafe gibi yeme içme yerleri saat 07.00-21.00 arasında servis yapacak.

Restoran, kafe, düğünler için tarih

Lokanta, kafe ve restoran gibi mekanların çalışma saatlerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu işletmelerin sabah 07.00-21.00 saatleri arasında açık olacağını belirtti. Açık ve kapalı alanlarda nikah ve nikah şeklindeki düğünlerin belirlenen şartlar çerçevesinde yapılabileceğini dile getiren Erdoğan, özellikle kamudaki esnek mesai uygulamasının da devam edeceğini vurgulayarak, “Kamuda sabah 10.00 ile akşam 16.00 arasında çalışma düzeni yeni düzenlemeye kadar devam edecek. Aynı şekilde yarından itibaren geçerli olmak üzere çay ocağı, çay bahçesi, halı saha, spor salonu gibi işletmeler açık olacak. Belirlenen 07.00-21.00 saatleri arasında pazar günü hariç, çalışabilecekler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kafe restoran
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yeni normalleşme takvimini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu uygulamanın Temmuz ayına kadar süreceğini de belirtti. Normalleşme süreci, ay sonunda yeniden belirlenecek. Burada aşılama ve vaka sayısındaki değişim dikkate alınacak.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Türkiye’nin merakla beklediği açıklamayı yaptı.

MEB’den açıklama

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı da sosyal medya hesabından okulların durumu ile ilgili bilgi paylaştı. Bu önemli mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitim başlayacak. Eğitim, ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yapılacak. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze devam edecektir.

Yüz yüze eğitim başlıyor

Aynı zamanda 7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerde haftada iki gün yüz yüze eğitime geçilecektir. Bunun dışında köy okullarında yüz yüze eğitime yarından itibaren başlanacak. Ve haftanın 5 günü yüz yüze devam edilecek. En önemlisi okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım isteğe bağlı olacak. Eğitim kurumlarında hijyen koşullarına dikkat edilecek. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.”

Restoran, kafe, düğünler için müjdeli haber geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!