Ramazan yufkaları deprem bölgesine gönderiliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan aşçılık kursuna katılan kursiyerlerin yaptıkları kuru yufkalar deprem bölgesinden kente gelen depremzede ailelere ulaştırılacak. Kuru yufkalardan yapılan börekler Ramazan ayında Samsun’da sıklıkla tüketilirken depremzede ailelerin sofralarında da yer alacak.

Yufka
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açılan aşçılık kursunda eğitim gören kursiyerler Ramazan ayında sıklıkla tüketilen kuru yufka yapımını öğreniyor. 18 kursiyerin yaptığı kuru yufkalar deprem bölgesinden kente gelen depremzede ailelere ulaştırılacak.

Yufka

Kuru yufka yapmayı öğreniyorlar

Aşçılık kursunda görevli uzman eğitmen Mualla Köroğlu, kursiyerlerin toplamda 450 saatlik bir eğitim alacaklarını belirterek, “Menü planlama reçete oluşturma, gramaj hesaplama gibi temel teknik bilgileri öğreniyorlar. Kursu bitirip kendi işinin patronu olan birçok kursiyerimiz var. Son dönemde Ramazan geleneği olan kuru yufka yapımını kursiyerlerimize öğretiyoruz. Açtığımız bu kuru yufkaları Samsun’a gelen depremzedelere ulaştıracağız. Sofralarında bir parça da bizim tuzumuz olsun istedik” dedi.

Yufka

Depremzedelere gönderilecek

Kursiyerlerden Serap Kurt, bir yandan kuru yufka yapımını öğrendiklerini bir yandan da yaptıklarının depremzede ailelere gönderilecek olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz kurs imkanı sayesinde meslek öğrendiğini söyleyen kursiyer Kıymet Erdoğan, “Burada çok güzel şeyler öğreniyoruz. Bu imkan için ne kadar teşekkür etsek az” dedi. Kursiyer Tuğba Kefeli ise, “Yaptıklarımız depremden etkilenen ailelerin iftar ve sahur sofralarına ulaşacak. Bu nedenle kursa katıldığım için ayrıca mutluyum. Kursumuz çok güzel, burada meslek öğreniyoruz. Hiçbir ücret ödemeden çok şey öğrendik, bir mesleğimiz oldu. Büyükşehir Belediyesi’ne bu hizmet için çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Yufka

Başkan Demir : Her zaman yanlarındayız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından bir çok alanda meslek edindirme kursları düzenlendiğini ifade etti. Başkan Demir, “Vatandaşlarımız bu kurslara katılarak meslek öğreniyorlar. Daha sonra iş hayatına katılıyorlar. Bazıları bu eğitimin ardından kendi iş yerlerini açarken bazıları ise iş yerlerinde çalışma fırsatı buluyorlar. İstihdama destek olma noktasında bu kurslarımıza çok önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yufka

Ramazan yufkaları deprem bölgesine gönderiliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!