Bizimle İletişime Geçin

Editörden

Plastik cerrahinin ticarete dönüşmesi riski artırıyor

plastik cerrahi

Plastik cerrahi alanındaki olanaklar sağlık turistlerini cezbediyor.

Türkiye son dönemde dünyanın estetik merkezi haline geldi. Türkiye plastik cerrahi alanında zirveye yaklaşıyor. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin konuya dair bir rapor yayımladı. Bu rapora göre Türkiye, dünyada en çok estetik işlem yapılan beşinci ülke olarak konumlanıyor.

En çok popo ve meme estetiği

İşlemlerde başı çeken burun ameliyatında Türkiye, dünya ikincisi. Botoks operasyonlarında da üçüncü sırada yer alıyor. En çok yapılan plastik cerrahi işlemlerinin devamında da popo ve meme estetiği geliyor.

Plastik

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Balta. (Fotoğraftaki)

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Balta konuyu şu sözlerle değerlendirdi:

“Ülkemizdeki estetik cerrahi kliniklerinin, son teknoloji medikal tedavi tekniklerinden yararlanıyor. Bu sayede hastaların önceliklerini esas alarak çözümler sunuyor.

Dünya çapındaki büyüme ivmemizi hızlandırıyor. Ülkelerine tatmin edici sonuçlarla dönenler, başka bir operasyon söz konusu olduğunda aynı doktorlarla devam etmek istiyor. Ayrıca onları çevrelerine de tavsiye ediyor.”

Plastik cerrahideki olanaklar sağlık turistlerini cezbediyor

Op. Dr. Serkan Balta, “Plastik cerrahi alanındaki başarılarımıza her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ayrıca, kliniğimizde sunduğumuz diğer fırsatlar da ziyaretçileri cezbediyor.

Örneğin hem yurt içi hem de yurt dışı estetik cerrahi kliniklerine göre daha makul fiyatlarla işlem yapmamız, bütçe fark etmeksizin birçok kişinin istediği görünüme kavuşmasını kolaylaştırıyor.

Hastalarımıza gösterdiğimiz ayrıcalıkları bununla da sınırlı tutmuyoruz. Özellikle operasyon öncesi ve sonrasını da çok yakından takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Plastik

“Yaşanan kötü deneyimler, ülkemizin imajını zedeliyor”

Kliniklerini ziyaret eden hastaların gerek seyahat gerekse operasyon ve iyileşme sürecindeki konforlarına üst düzeyde özen gösterdiklerine dikkat çeken Op. Dr. Serkan Balta şöyle devam etti:

“Şehir dışından ya da yurt dışından gelen tüm hastaları havalimanından alıyoruz. Ameliyat sonrasındaki yara bakımlarına kadar son derece profesyonel bir çalışma yürütüyoruz.

Bu süreçte görüyoruz ki kliniğimizdeki avantajlardan memnun kalan turistlerin birçoğu kendilerini çok şanslı hissediyor.

Çünkü başvurdukları birçok klinikte yaşadıkları kötü deneyimler, önyargı edinmelerine yol açıyor. Ayrıca ülkemizin imajını zedeliyor.

Estetik cerrahiyi ticarete dönüştürmemiş hekimler tercih edilmeli

Sağlık turizmi, dünya genelinde ticari ranta dönüşmüş durumda. Bu yüzden işinde yetkin olmayan hekimlerin gerçekleştirdiği hatalı operasyonlar, yanlış teknik ve uygulamalar veya kalitesiz malzeme kullanımı, hem hastaları hem de alanındaki başarılı hekimleri hayal kırıklığına uğratıyor.

Hastaların uzman ve klinik seçiminden önce ayrıntılı bir araştırma yapması ve estetik cerrahiyi ticarete dönüştürmemiş hekimleri tercih etmesi önemli.”

Başarısız estetik operasyonlar sağlık riski doğuruyor

Başarısız bir estetik operasyonun sağlık açısından risk barındırdığını aktaran Op. Dr. Serkan Balta, bu durumun zaman ve maddi kayıp da yarattığını belirterek sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Hastaların tedavi olmadan önce hekimlerin dijital kanallardaki hesaplarını kontrol etmeleri ve gerçek hastaların paylaştığı tedavi süreçlerini takip etmeleri önemli.

Bu aşamada biz de araştırma sürecinde hastalara düşen yükü hafifletmek için dijital kanallarımızda hastalarımızın ameliyat sonrası görüşlerine ve hatta aylar sonraki görüntülerine bile yer veriyoruz.

Bu sayede kliniğimize gelmeden önce bilgi sahibi olan hastalar, ülkelerine mutlu bir şekilde dönüyor.”

Yorum Yap

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editör

Editörden

Kira artışı Türkiye’de 2 yılda 5 kat arttı

kira

Türkiye 2022’nin üçüncü çeyreğinde OECD ülkeleri arasında kira artışı fiyat endeksinin en yüksek olduğu bölge.

Türkiye, Büyükşehirlerdeki kira artışı zorunlu göçe yol açtı. Kiradan cebi yananların kimisi uzak bölgelere taşındı. Kimisi de şehri terk ediyor. Taşınma kararı alan ev ve ofis sahipleri ise çözümü güvenilir ve uygun fiyatlı kurumsal nakliyecilerde buluyor.

OECD ülkelei arasında kira artışı Türkiye

Flourish’in araştırmasına göre ülke genelindeki kiralar iki yılda 5 kat arttı. 2022’nin üçüncü çeyreğinde OECD ülkeleri arasında kira artışı fiyat endeksinin en yüksek olduğu bölge Türkiye olarak belirlendi.

Pandemi ve enflasyonla birlikte artışa geçen ev ve ofis kiraları, başta memurlar olmak üzere birçok kişinin büyükşehirleri terk etmesine yol açtı.

Türkiye

Büro Memur-Sen tarafından açıklanan veriler, büyükşehirde görev alan memurların tayin talebinin önceki yıllara kıyasla 3 kat arttığına işaret etti.

Taşınma sürecini uygun maliyetler ve güvenilir yöntemlerle tamamlamak isteyen kişiler çözümü kurumsal nakliye şirketlerinde buldu.

Kira artışlarıyla birlikte şehir içi taşınmaların yüzde 58 azaldı.

Göztepe Nakliyat Global Lojistik CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, konuyu şu sözlerle değerlendirdi:

“Kira fiyatlarındaki artışlar şehir dışına yapılan zorunlu göçün yanı sıra birçok gelişmeyi de beraberinde getirdi.

Örneğin 1 oda daha büyük bir evin kira artışı fiyatının büyükşehirlerde 2 bin ila 5 bin TL arasında değişmesi, depolara talebi artırdı.

Çünkü büyük ev ya da ofislerden daha küçük mekanlara taşınmak durumunda kalan insanlar, satmak istemedikleri eşyaları saklayabilecekleri alanlara ihtiyaç duyuyor.

Biz de 1978’den bu yana lojistik sektöründe hizmet veren Göztepe Nakliyat olarak geliştirdiğimiz sürdürülebilir fikirler ve uygulamalarla, müşterilerimize ev eşyası depolamadan ofis ve evlerin nakliye süreçlerine kadar güvenilir ve disiplinli çözümler sunuyoruz.”

kira artışı

Göztepe Nakliyat Global Lojistik CEO’su Ulaş Gümüşoğlu (Fotoğrafta)

Güvenilir ve uygun maliyetli kurumsal nakliyecilere talep arttı

Ev kiralarının artmasıyla birlikte uzak lokasyonlara taşınan bireylerin sürecin yükünü hafifletmek için kurumsal nakliye firmalarına yöneldiğine dikkat çeken Ulaş Gümüşoğlu, “Türkiye genelinde konut fiyatlarında ve kira artışı zorunlu göç hareketini doğurdu.

Çünkü özellikle büyükşehirlerde iki üç katına kadar yükselen kiralar, insanların refah düzeyini düşürerek bir kısmının yaşadığı bölgeden daha uzak bir lokasyona ya da farklı bir şehre göç etmesine yol açıyor.

Süreçteki masrafları en aza indirmek ve eşyaları için yeni ev veya depolara taşınırken korunaklı paketleme ve taşıma hizmeti almak isteyenler, kurumsal hizmet sağlayıcılara yöneliyor. Biz de 40 yılı aşan deneyimimizle evden eve nakliyat hizmeti sunuyoruz” dedi.

Nakliye süreçlerinde eşyaya özel nitelikli ambalaj hizmeti

Kusursuz müşteri deneyimi ilkesini misyon edinerek disiplinli bir operasyonel süreç yarattıklarının altını çizen Göztepe Nakliyat Global Lojistik CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, çalışma modellerine dair şu bilgileri paylaştı:

“Gerek ev gerekse ofis taşımacılığında nakliye işlemlerini müşteri odaklı bir şekilde keyifli süreçlere dönüştüyoruz. Önce müşterimizin taleplerini dinleyerek çözüm üretiyor. Aynı zamanda ise ekspertiz ekiplerimizle mekana gelerek tüm detayları not alıyoruz.

Bu doğrultuda fiyat aralığı belirleyerek iki taraf için de en uygun ücrette karar kılıyoruz. Taşınma sürecinde her ürüne uygun nitelikte ambalajlar kullanırken, kırılabilir ve yırtılabilir eşyaları da film naylonun üstüne yumuşak yüzeyli kumaşlarla kaplıyoruz.

Elektronik eşyaları ise karton kolilerle taşıyoruz. 19 araçlık filomuzla evden eve nakliyat, ofis taşıma, parça eşya taşıma gibi ihtiyaçları olan müşterilerimizin sürecin tüm aşamalarında yanındayız.”

Okumaya devam et

Editörden

Evlilikler arttı, mobilya sektörü yükselişte

Evlilikler arttı, mobilya sektörü pandemi sonrası yükselişe geçti.

Mobilya sektörü; Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip. Evlilikler pandemi sonrası artınca mobilya sektörü de yükselişe geçti. Kovid-19’un getirdiği durgunluğu, 2022’deki rekor ihracat seviyeleriyle kırdı.

Evlilikler, pandeminin etkilerinin azalmasıyla yeniden hız kazandı. Sektör oyuncularının vites büyütmesinin önünü açtı. 30 yıllık yerli mobilya üreticisi, 2023 sonuna kadar mağaza sayısını ikiye katlamayı hedefliyor.

Türkiye ekonomisinde yarattığı istihdam ve ihracattaki payı nedeniyle önemli bir yere sahip. Bu nedenle mobilya sektörü, küreselleşmenin de etkisiyle büyümeye devam ediyor.

Evliliklerin artması, pandemi sonrası sektördeki dijital dönüşüm ve buna bağlı olarak artan online alışveriş alışkanlığı, Türk mobilya sektörünün paydaşlarını iç pazarda da yeni hedefler belirlemeye yöneltti.

evlilikler

Gündoğdu Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Okan Gündoğdu şunları söyledi:

“MOBSAD verilerine göre, Türkiye’nin mobilya ihracatında yıla 325.5 milyon dolarlık rekorla başladı. İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin ilk 8 ay için 5.45 milyar dolarlık ihracat açıkladı. Büyüme trendinin yurt dışında olduğu gibi, iç pazarda da devam etmesini bekliyoruz.”

“2023’te mağaza sayısı hedefimiz 250”

Kuruldukları tarihten bu yana sürdürdükleri uygun fiyat politikasını 2023 yılında da sürdürmeyi hedeflediklerini kaydeden Okan Gündoğdu, şunları söyledi:

“Fabrika satış mağazalarımız aracılığıyla 30 yıldır tüketicileri uygun fiyatlı mobilyalarla buluşturuyoruz. Kovid-19 pandemisi, döviz kurlarındaki artış gibi olumsuzluklara rağmen, Gündoğdu Mobilya olarak büyüme stratejimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Şu an 130 olan mağaza sayımızı, önümüzdeki yılın sonunda 250’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Mağaza sayımızı artırırken kaliteden ödün vermediğimiz ürünleri de uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşturmaya gayret ediyoruz.”

Mobilya sektörü

Evlilikler arttı, mobilya sektörü yükselişte

Pandemi nedeniyle düşüşe geçen evliliklerin yeniden artmasının mobilya sektöründeki büyüme trendini yeniden hızlandırdığını belirten Gündoğdu Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Okan Gündoğdu, “Başta düğün paketleri olmak üzere genç odası takımı, mutfak masası takımı, oturma grupları gibi kategorilerdeki mobilyalarımızın üretimini, Avrupa Kalite Standartlarına uygun olarak yapıyoruz.

Özellikle evlilik hazırlığı yapan çiftlerin, mobilyalarımıza uygun fiyat garantisiyle sahip olmaları önceliklerimiz arasında yer alıyor. Ürettiğimiz 100 bin adet düğün paketi de bunun somut bir göstergesi” dedi.

Uygun fiyat politikasına yönelik yeni projeler

Yakın zamanda Mersin, İzmir, Ankara ve Bilecik’te fabrika satış mağazaları açtıklarını ifade eden Okan Gündoğdu, “Hem ürün yelpazemizi hem de üretim hızımızı artıracak projelerimiz var.

Tüketicilerimizin bize olan güveninden güç ve destek alıyoruz. Bununla birlikte uygun fiyat politikamızı sürdürerek yakın dönemde yeni projeleri de hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021 | Tüm hakları saklıdır. İnternet sitesinde yer alan görsel ve metinlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.