Parke tesisi seri üretime geçti

Samsun Büyükşehir Belediyesi, temel malzeme ihtiyacını karşılamak için kurduğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk Kilit Parke Bordur ve Beton Boru Tesisi’ nde seri üretime geçti.

Parke tesisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu parke tesisi seri üretime geçti.

Büyükşehir Belediyesi, temel malzeme ihtiyacını da kendi üretim tesislerinden karşılıyor. Geçen aralık ayında deneme üretimi gerçekleştirilen Kilit Parke Bordur ve Beton Boru Tesisi’ n de süreç tamamlandı.

Parke tesisi seri üretimde

Tekkeköy ilçesine inşa edilen parke tesisinde seri üretim başladı. El değmeden üretim yapılabilmesi için teknolojinin son ürünü tam otomatik makinelerle donatılan tesis, robotik sistemle çalışıyor.

Parke tesisi
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekkeköy ilçesine kurulan parke tesisi seri üretime geçti.

Günde 3 bin metrekare renkli, normal ve dekoratif taş ürünü ile 600 beton boru üretme kapasitesine sahip ünitelerde, kilit parke taşı, bordür, 1.5 ve 2 metre boyunda boru, aşlık taşı, şev taşı ve benzeri malzemeler imal ediliyor.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Zehirsiz Kent’ sözü

Üretimin aralıksız devam ettiği tesiste dekoratif ürünler, paketlenerek depolama sahasında istifleniyor. Burada forkliftlerle belediyeye ait kamyonlara yüklenen ürünler, fen işleri, beton borular ise SASKİ ekiplerine sevk ediliyor.

Parke tesisi

Piyasaya da satılacak

Parke tesisinin işleviyle ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Savaş Kaygusuz, “Deneme sürecini geride bırakarak seri üretime başladık.

Ham maddemiz olan taşları kendi ocaklarımızdan çıkarıp beton üretim tesislerimizde karıştırıyoruz. Hazırlanan kuru betonlar, mikserlerle taşınarak fabrikamızdaki pres makinelerimize geliyor. Burada da baskılarını yaparak bordür ve kilit parke taşı haline getiriyoruz” dedi.

Başkan Demir : üretmeye devam edeceğiz

Bu tesisle önemli miktarda tasarruf sağladıklarına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin yararına olan yatırımlara devam edeceklerini kaydetti. Başkan Demir, “Kurumsal gücümüz ve potansiyellerimize inanarak, her alandaki hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Halkımızın bir kuruşunun dahi boşa harcanmasına müsaade etmeden ‘Samsun için üreteceğiz’ sloganıyla çıktığımız yolda başarıyla yürüyoruz. Çalışmalarımızı yaparken şehrimiz için en karlı ve kazançlı olanı tercih ediyoruz” diyerek şunları söyledi:

Parke tesisi

“Kurumsal gücümüz ve potansiyellerimize inanarak, her alandaki hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Halkımızın bir kuruşunun dahi boşa harcanmasına müsaade etmeden ‘Samsun için üreteceğiz’ sloganıyla çıktığımız yolda başarıyla yürüyoruz.”

“İşleri ihale etmek yerine personelimize güveniyor, temel malzeme ihtiyacımızı kendimiz üretiyoruz. Bu manada beton santrallerimiz, bordür ve kilit parke ile beton boru fabrikalarımız bir başarı örneğidir. Yıllarca bunlara para harcamak zorunda kaldık. Artık bu dönem kapandı ve kendimiz üretiyoruz. Alt yapıda, yollarda, kaldırımlarda, bulvar, sokak ve meydanlarda ürettiğimiz ürünleri kullanacağız. İstediği modeldeki taş ürünlerini çok düşük maliyetle üretip, şehrimizin estetiğine de daha hızlı katkı sağlamış olacağız.“

Parke tesisi seri üretime geçti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!