Paralimpik okçu, milli takımı hedefliyor

2023 Paralimpik Oyunları Sporcu Havuzu Seçme Yarışması'na katılan 36 yaşındaki Musa Mıcık, "İyi malzeme ve iyi antrenman sahası bulursam çok daha iyi yerlere geleceğime inanıyorum" dedi.

Paralimpik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’da yaşayan 36 yaşındaki Musa Mıcık, kısıtlı imkanlarla hazırlanarak geldiği okçuluk seçmelerinde başarılı olarak paralimpik milli takımına girmeyi hedefliyor.

Mıcık, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Samsun İlkadım Okçuluk Tesisleri’nde gerçekleştirilen 2023 Paralimpik Oyunları Sporcu Havuzu Seçme Yarışması’na katıldı.

Musa Mıcık, geçirdiği çocuk felci nedeniyle engelli kaldığını, spor hayatına 2002 yılında basketbolla başladığını söyledi.

Paralimpik

Aydın’da bireysel olarak antrenman yaptığını belirten Mıcık, çok fazla antrenman fırsatı bulamadığını dile getirdi.

“Paralimpik milli takım hedefim”

Okçuluğun biraz masraflı bir spor dalı olduğunu aktaran Mıcık, “Kısıtlı ekipman, kısıtlı antrenmanla paralimpik milli takım seçmelerine geldim. İyi malzeme ve iyi antrenman sahası bulursam çok daha iyi yerlere geleceğime inanıyorum” dedi.

Paralimpik

“Okçuluk çocukluktan beri hayalim”

Antrenman için atış yapacak yer bulamadığını anlatan Mıcık, şöyle devam etti:

“Antrenmanları evimin düz olan çatısında yapıyordum. Kendime ait tatemilerden oluşturduğum hedefim vardı. Kısa mesafede 5 metreden antrenman yapıyordum. Şimdi evi de taşıdım. Artık antrenman yapacağım hiçbir yer yok. Hayalim milli takıma girebilmek ama bunun için ne yeterli ekipmanım ne de antrenman alanım var. Düzenli antrenman yapabilmek için 70 metre uzunluğunda bir saha olması gerekiyor.”

Paralimpik

Hala taksitle aldığı ekipmanları kullandığını belirten Mıcık, “Okçuluk çocukluktan beri hayalim. Okçulukla tanıştıktan sonra kendi yayımı, malzemelerimi taksitle aldım. Aynı malzemelerle devam ediyorum ama artık bu malzemelerin hiçbiri bana yetmiyor” ifadelerini kullandı.

Paralimpik okçu, milli takımı hedefliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!