Özel eğitim öğrencileri için sera kuruldu

özel eğitim
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi, özel eğitim öğrencileri için okulun bahçesine sera kurdu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Atakent Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin talebi üzerine bahçeye kurduğu sera, tarımsal üretim alanına dönüştü.

Büyükşehir Belediyesi özel eğitim öğrencilerinin eğitim kalitesinin yükseltilmesi, çocuk ve gençlerin tarıma yönlendirilerek ilgilerinin artırılması amacıyla her türlü hizmeti sundu.

Özel eğitim

Bununla birlikte de toprağa dokunarak yetişmeleri amacıyla okul bahçelerinde sera kurmaya devam ediyor.

Daha önce Baruthane Ortaokulu ve Atakum Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu’na kazandırılan sera, bu kez de Atakent Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda kuruldu.

Özel eğitim öğrencileri sebze yetiştiriyorlar

80 metrekare üretim alanına sahip serada toprakla haşır neşir olmanın keyfini yaşayan 90 öğrenci, teneffüslerini serada geçiriyor.

Seraya büyük ilgi gösteren öğrenciler, ellerindeki çaparlarla hem toprağı havalandırıyor hem de ürün ekiyor. Marul, tere, roka, maydanoz,

yeşil soğan, turp, sarımsak, bezelye, lahana, patates, şeker pancarı, pazı ve ıspanak tohum ve fidelerini öğretmenleri eşliğinde özenle toprakla buluşturan öğrenciler, merakla hasat zamanını bekliyor.

Okul bünyesinde kurulan eğitim mutfağında ise uzman öğretmenlerinden yemek yapmayı öğrenen öğrenciler, hasat edecekleri sebzeleri yemek yapımında kullanacaklarını belirtiyor.

Özel eğitim

Enerjilerini atıyorlar

Seranın öğrencileri için çok güzel bir rehabilitasyon etkinliği olduğunu ifade eden okulun tarım dersi öğretmeni Ziraat Mühendisi Alperen Özmen, “Burada öğrencilerimize tarımsal üretimi öğretiyoruz.

Aynı zamanda eğlendirerek, kış mevsimi sebzelerini tanıtıyoruz. İlk kez tırmıkla, el çapasıyla tanıştılar. Tohumları ekip, fideleri diktiler.

Seraya çok alıştılar. Teneffüslerde dahi gelip toprakla zaman geçiriyor, sebzelerini yetiştiriyorlar. Ayrıca burada enerjilerini atıyorlar.

Öğrencilerimize bu imkanı veren Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

Özel eğitim
Atakent Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mustafa Yiğit. (Fotoğrafta)

Başkan Demir’e teşekkür

Atakent Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mustafa Yiğit ise, “Öğrencilerimizin toprakla buluşması ve tarımsal çalışma yapabilmesi için büyükşehir belediye başkanımızdan sera talep etmiştik.

Kendisi de öğrencilerine duyduğu yakınlıktan her zaman bizim yanımızda olup, okul bahçemize güzel bir sera kurdurdu.

3 haftadır serada öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte çalışarak sebze yetiştiriyor. Hatta üretim, seranın dışına taşıp bahçe duvarlarının yanındaki alana da taştı.

Çocuklarımız farklı bir çalışma yaptıkları için çok mutlu oldular. Öğretmenlerimiz açısından da anlamlı bir etkinlik oldu.

Başkanımıza tüm veli ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyor, hasat etkinliğimize de davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Özel eğitim öğrencileri için sera kuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!