Oteller depremzedelere kapılarını açtı

KATİD Başkanı Murat Toktaş, "1500’den fazla depremzedeyi otellerimizde misafir ediyoruz2 dedi.

Murat Toktaş
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, Samsun’da 1500’den fazla depremzedeyi otellerde misafir ettiklerini belirtti.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgedeki vatandaşlar için tüm Türkiye seferber oldu. Deprem bölgelerinden Samsun’a gelen depremzedelerin önemli bir kısmı otellerde misafir edilmeye başlandı.

KATİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, ”Deprem bölgesinden vatandaşlarımızın şehrimize geldiği duyulduğunda bütün otelci dostlarımızla sosyal medya hesaplarımızdan organize olduk. Bize ulaşan her vatandaşımızı otellerimize yerleştirdik ve hiç kimseyi dışarıda bırakmadık. Türkiye Otelciler Federasyonu da dernekleri üzerinden organize olarak 100 bine yakın depremzedeyi ülke genelide otellere yerleştirdi” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsun’a 2 bin 500’ün üzerinde depremzede geldi

Bu sürecin tamamen Samsunlu otelci ve turizmcilerin gönüllü katkı ve destekleri ile gerçekleştiğini söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş, ”Herhangi bir süre ya da hizmet kısıtlaması olmadan 1500’den fazla depremzedemizi otellerimizde misafir ettik ve ediyoruz. Otellerimizdeki depremzedeler devletimiz tarafından ne zaman kalacakları geçici yerlere yerleştirilirse o zamana kadar onları misafir etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlişkili Haber
Kumbarasındaki parayla battaniye alıp gönderdi

Ayrıca bölgedeki diğer şehirlerdeki otelcilerinde aynı duyarlığı gösterdi söyleyen Murat Toktaş “Ekonomik olarak bu zor zamanlarda hiçbir beklenti olmadan yapılan bu çalışmalar için bütün meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Oteller depremzedelere kapılarını açtı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!