OSB bünyesinde İnsan Kaynakları Ofisi kuruluyor

Samsun'un Kavak İlçesi'ndeki Organize Sanayi Bölgesi(OSB) bünyesinde 'İnsan Kaynakları Ofisi' kurulması ilçede sevinçle karşılandı.

İnsan kaynakları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun’da bir ilki gerçekleştirerek Kavak OSB’de İnsan Kaynakları Ofisi’ni faaliyete geçirdiklerini açıkladı. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ise, “İşçi arayan firmalarımız ile iş arayan kardeşlerimiz artık çok daha hızlı buluşacak” dedi.

Kavak OSB’de Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kaymakam Faruk Atar’ın katıldıkları toplantı ardından açıklama yapan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, gerçekleştirdikleri yapılanma ile Samsun’da ilki Kavak’ta oluşturduklarını duyurdu. Yaşanan bu gelişmede ilçede büyük sevinç yarattı.

İnsan kaynakları

Anonsla işçi arıyorduk, İnsan Kaynakları Ofisi açığı kapatacak

Kavak’ta artan yatırımlar nedeniyle sanayicilerin zaman zaman işçi bulmakta zorlandıklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Kavak’ta sanayi yatırımları sürekli artıyor. Gelişen bu yapı içinde tesislerimiz zaman zaman işçi bulmakta zorluk yaşıyorlar bizler de belediye hoparlörümüzden yaptığımız anonslarla onlara yardımcı olmaya çalışıyorduk. Samsun Valimiz başkanlığında yaptığımız toplantıda Kavak OSB’de böyle bir oluşumun kararını aldık. İnsan Kaynakları Ofisi’nin görevi sanayicilerimizi düzenli ziyaret edecek. Onların iş gücü taleplerini alarak ve iş arayan vatandaşlarımızla buluşmalarını sağlayacak. Sanayicilerimiz ve iş arayan kardeşlerimiz için çok yararlı olacak bir proje. Hayırlı uğurlu olsun.”

OSB bünyesinde İnsan Kaynakları Ofisi kuruluyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!