OMÜ’lü akademisyenlerden ‘ÖZEL’ proje

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) akademisyenleri, geliştirdikleri projeyle özel gereksinimli çocukların anneleri ile birlikte müzik yapmanın keyfine varacak.

OMÜ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da OMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAPKOB) tarafından desteklenen ‘Sosyal Hizmet Odaklı Müzik Etkinlikleri Projesi: Özel Gereksinimli Çocukların Annelerine Yönelik Rekreasyonel Müzik Uygulamaları’ adlı projenin ekibi, 5 akademisyen ve 1 yüksek lisans öğrencisinden oluşuyor.

OMÜ

OMÜ Güzel Sanatlar’da açılış etkinliği

Kısa adıyla ‘Annem İçin Müzik’ projesinde görevli ekip, OMÜ Güzel Sanatlar Kampüsü Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda yaptığı açılışla etkinliklerine başladı. Yürütücülüğünü Dr. Öğr. Üyesi Beril Tekeli Yiğit’in (Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü) yaptığı projede; araştımacılar Dr. Öğr. Üyesi Senem Gürkan (Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü), Dr. Öğr. Üyesi Emin Ersöz Yiğit (Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü), Öğr. Gör. Oğuz Yılmaz (Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü), Arş. Gör. Baran Gülüm (Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü) ve yüksek lisans öğrencisi Buse Nur Dağcı görev yapacak.

OMÜ

Sosyal hizmet ve müzik disiplinleri

6 ay sürecek Projenin Yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Beril Tekeli Yiğit, bireylerin sosyalleşmesine, çevreleriyle olumlu ilişkiler kurmasına ve kendilerini geliştirmelerine imkân veren rekreasyonel faaliyetlerin önemine değinerek proje hakkında şu bilgileri paylaştı:

OMÜ

“Projemizin temel amacı doğrultusunda söz konusu müzik etkinliklerinin ilgili grubun kaygı düzeylerine etkileri ile bu etkinliklere yönelik kaygılarının giderilme ve beklentilerinin karşılanma durumlarını inceleyeceğiz. Bu faaliyetlerle özel gereksinimli çocukları olan annelerin sosyalleşme, dayanışma ve bütünleşmelerine katkı sunmayı, kendi bireysel motivasyonlarının yanı sıra bu motivasyonlarını eğer varsa etkin olduğu dernek üyeleri ve anneleri ile paylaşarak diğer aile bireylerine yansıtmalarını ve özel gereksinimli çocuklarıyla daha anlamlı iletişim ortamının sağlanabilmesini hedefliyoruz. Bu bağlamda projeyle engellilik ve dezavantajlı grup nosyonlarına (kavram) işaret edilerek, sosyal hizmet ve müzik disiplinlerinin bir aradalığına vurgu yapılacak.”

OMÜ

OMÜ’lü akademisyenlerden ‘ÖZEL’ proje

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!