OMÜ’de gece yarısı isyan! ‘Zehirleniyoruz’

Samsun'da OMÜ yerleşkesinde yer alan KYK Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, 'Zehirlendikleri'ni öne sürerek gece yarısı eylem yaptı.

OMÜ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) öğrenim gören bir grup öğrenci, yatılı kaldıkları KYK Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdu’nda yedikleri yemek sonrası rahatsızlandı. Mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle 25 öğrenci, hastaneye başvurdu. Müşahede altına alınan ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen öğrenciler, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

OMÜ yurtlarında her gün 200 kişi zehirleniyor

Yurtta kalan öğrenciler, dün saat 22.00 sıralarında yurt bahçesinde toplanarak yaşadıkları bu durumu projtesti etti. ‘KYK uyuma öğrencine sahip çık’ sloganları attı. Saat 02.00’ye kadar devam eden protestolarda öğrenciler, “Her gün 200 kişi zehirlenerek hastaneye gidiyor. Yemeklerde hijyen yok. Yetkililere taleplerimizi ilettik. Burası 50 yıllık bir yurt ve kesinlikle pislik içerisinde. Artık yeter” dedi.

OMÜ

Sosyal mide bulandırdan görüntüler

Yemeklerde böcek dahil bir çok yabancı cismin çıktığını da belirten öğrenciler, “Bunun nedeni tamamen kirlilik. OMÜ yönetimi ve KYK sorumluluları acil çözüm üretsinler” diye konuştular.

Öte yandan Karadeniz Yurdu’nda kalan öğrenciler içerisinde kurt bulunduğunu öne sürdüğü yemeklerin fotoğraflarını çekip sosyal medyadan paylaştı.

OMÜ

Samsun Valiliği’nden açıklama

Samsun Valiliği ise konu hakkında yaptığı açıklamada, “KYK Karadeniz Erkek Öğrenci Yurdundaki Yemekhane ve Kantin İşletmesi belirli aralıklarla denetlenmektedir. Son iki ay içerisinde 11 Kasım 2022 ve 23 Aralık 2022 tarihlerinde denetlenmiş olup, bu denetimlerde herhangi bir eksiklik ve aksaklık tespit edilmemiştir. 30-31 Aralık 2022 tarihlerinde bazı öğrencilerimizin ishal ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye götürülmesi üzerine 30-31 Aralık 2022 – 01 Ocak 2023 günlerinde çıkarılan yemeklere ait numuneler İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne tahlile gönderilmiştir. Konu valiliğimizce yakından takip edilmektedir” ifadelerini kullandı.

OMÜ’de gece yarısı isyan! ‘Zehirleniyoruz’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!