OMÜ Vakfı Koleji öğrencileri Portekiz turunda

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanan tek okul olan OMÜ Vakfı Koleji öğrencileri, hazırlanan bir proje kapsamında Portekiz'i ziyaret etti.

OMÜ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Vakfı Koleji öğrencileri, Erasmus+ Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) kapsamında hazırladıkları ‘Birlikte STEAM Yapıyoruz’ adlı proje kapsamında Portekiz’in Quarteira şehrini ziyaret etti.

3 ülkeden öğrencilerle buluştular

7 gün süren ziyaret programında OMÜ’lü öğrenciler, farklı STEAM [Science (Fen Bilimleri), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) Art (Sanat), Mathematics (Matematik)] etkinliklerine katılmak için Polonya, Romanya ve Estonya’dan gelen öğrencilerle bir araya geldi.

OMÜ

Yeni projeler yolda

3 öğretmen ve 6 öğrencinin katıldığı ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan OMÜ Vakfı Koleji öğretmenleri Şengül Çay, Salim Demircioğlu ve Dilek Adsoy Aytaç yaptıkları ortak açıklamada, “Okulumuz öğrencilerinin farklı kültürlerle bir araya gelmeleri ve bu mozaiğe yakından tanık olmalarının verdiği mutluluğu yaşıyoruz. Amacımız bu hareketliliğin daha çok sayıda öğrencimize ulaşmasını sağlamak. Bu nedenle yeni projelerimiz yolda” ifadelerini kullandı.

Kültürel ziyaretler, ilginç atölyeler, yeni kurulan dostluklar ve Portekizli ortakların büyük misafirperverliğiyle dolu dolu geçen gezi sonunda OMÜ Vakıf Koleji öğrencileri Samsun’a keyifle döndü.

OMÜ

OMÜ Vakıf Koleji hibe almaya hak kazanan tek okul

Söz konusu proje, Türkiye Ulusal Ajansına yapılan 1202 proje başvurusundan hibe almaya hak kazanan 82 proje içerisinde yer almıştı. Samsun’da Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazanan tek okul olan Vakfı Koleji, kabul edilen Erasmus+ projesi ile fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi 4 önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve bir öğretim modeli olarak tanımlanan STEAM’ın uygulama alanını sanat ile güçlendirdi.

OMÜ

OMÜ Vakfı Koleji öğrencileri Portekiz turunda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!