OMÜ Türkiye’de en çok destek alan üniversite

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme(BİDEB) tarafından yürütülen '2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı' 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçlarına göre Türkiye’de en çok destek alan 5'inci üniversite oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OMÜ, TÜBİTAK’ın bilim insanlarını desteklemeye yönelik yürüttüğü araştırma projeleri içerisinde Türkiye’de en çok destek alan 5’inci üniversite oldu.

Araştırma Üniversitesi idealine yakın

Gelişimin öncülüğünü yaparak öğrencilerinin geleceğini kurgulamada girişimci ve yenilikçi ekosistemiyle yol alan OMÜ; TÜBİTAK BİDEB (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) bünyesindeki söz konusu destek programında Türkiye’nin ilk 5 üniversitesi arasında yer alırken ‘Araştırma Üniversitesi’ idealine bir adım daha yaklaştı.

OMÜ

OMÜ Eğitim Fakültesi en başta

Örgün eğitim alan lisans öğrencilerinin yanı sıra, ön lisans öğrencilerinin de başvuru yapabildiği TÜBİTAK BİDEB “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı”nda Türkiye’de ilk 5’e giren OMÜ’de Eğitim Fakültesi 25 projeyle en üretken fakülte konumunda bulunuyor. Sağlık Bilimleri Fakültesinin 18 projeyle ikinci, Fen Fakültesinin ise 17 projeyle üçüncü sırada olduğu program kapsamında destek alan diğer fakülte ve meslek yüksekokulları ise şöyle sıralandı:

Yavuz Ünal
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Yavuz Ünal.

Mühendislik Fakültesi: 16 proje
Ziraat Fakültesi: 16 proje
Veteriner Fakültesi: 5 proje
Güzel Sanatlar Fakültesi: 4 proje
İlahiyat Fakültesi: 3 proje
Tıp Fakültesi: 3 proje
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: 2 proje
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: 1 proje
Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi: 1 proje
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: 1 proje
Samsun Meslek Yüksekokulu: 1 proje
Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu: 1 proje

OMÜ

‘Öğrencilerimize minnetarız’

Fakülte ve meslek yüksekokullarıyla ürettiği farklı disiplinlerdeki toplam 114 proje sayesinde “Araştırma Üniversitesi’odaklı ivmesini arttıran OMÜ’de Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal da ortaya çıkan bu başarı tablosunda emeği olan akademisyen ve öğrencilerin her birine minnettar olduklarını dile getirdi. Öğrencilerin geleceğini tayin etmede önemli bir rolü olan nitelikli araştırma projelerinin daha da artması temennisinde bulunan Rektör Ünal, projeleri kabul gören bütün akademisyen ve öğrencilere şükranlarını sundu.

OMÜ Türkiye’de en çok destek alan üniversite

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!