Okul öncesi ve 1.sınıf öğrencileri sınıfları doldurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okul öncesi ve 1.sınıf öğrencileri, bugün itibariyle sınıfları doldurdu. Uyum haftası kapsamında okula giden minikler ilk gün heyecanını yaşadı.

Okul öncesi ve 1.sınıf öğrencileri için ders zili çaldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yürütülen hazırlıklar kapsamında uyum eğitimlerine başlandı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında sınıfları ilk önce minikler doldurdu.

Okul öncesi
Okul öncesi ve 1.sınıflar, bugün uyum eğitimlerine başladı.

Okul öncesi ve 1.sınıflara 3 gün alıştırma

Bunun dışında 3 gün sürecek uyum eğitimlerine Samsun’da yaklaşık 40 bin öğrenci katıldı.

Okula uyum eğitimlerinde oyun ve açık hava etkinliklerine ağırlık verilecek.

Anne ve babalarıyla birlikte okula gelen miniklerin heyecanı yüzlerine yansıdı. Veliler de onların heyecanına ortak oldu.

Tüm okullarda pandemi önlemleri üst düzeyde alındı. Ayrıca öğrencilerin ve velilerin maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyduğu gözlendi.

Okul öncesi
Samsun’da 40 bin öğrenci uyum eğitimleri için sınıfları doldurdu.

Öğretmenleriyle tanıştılar

Çocuklar, ilk gün arkadaşları ve öğretmenleri ile tanıştı.

Hem veliler hem de öğretmenler, geçen yıl Kovid-19 salgını nedeniyle eğitime zaman zaman ara verildiğini hatırlattı. Ve özellikle şu temenni de bulundu:

“Umarız bu yıl salgın etkisini iyice kaybeder. Ayrıca çocuklarımız güvenle ve sağlıkla eğitimlerine devam eder. Veliler olarak okulların yüz yüze eğitim için kapılarını açmasından memnunuz.”

Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, 3 gün sürecek uyum eğitimlerinin ardından 6 Eylül’de tüm yaş gruplarıyla birlikte eğitim hayatına başlayacak.

Okul öncesi
Okul öncesi ve 1.sınıf öğrencileri ilk gün öğretmenleri ile tanıştı.

17 Haziran 2022’de karne alacaklar

Ayrıca velilere ve öğrencilere, çeşitli konularda bilgilendirme yapılacak. Salgın tedbirleri kapsamında maske kullanımı, hijyen, fiziki mesafe, kişisel temizlik gibi konuların dışında şu bilgiler verilecek:

“Sağlıklı beslenme, uyku düzeni, öz bakım ve benzeri konular…”

Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrenciler, 2021 – 2022 eğitim öğretim dönemine 6 Eylül itibariyle başlayacak. Bunun dışında eğitim öğretim dönemi 17 Haziran 2022’de ise sona erecek.

Okul öncesi ve 1.sınıf öğrencileri sınıfları doldurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!