Okçuluk müsabakaları Samsun’dan Antalya’ya alındı

Türkiye’nin en iyi salonlarından birine sahip Samsun’da yapılması planlanan okçuluk müsabakaları Antalya’ya alındı.

Okçuluk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da her yıl başarıyla organize edilen ulusal ve uluslararası turnuvalar ve birçok küçük organizasyonlar yapan Okçuluk Federasyonu ilginç bir karara imza attı. 2023 yılı için planlanan müsabakaların Samsun bölümünün Antalya’ya kaydırılması tepki çekti.

Okçuluk

Karadeniz Turistik işletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, “Olimpiyat yapmış bir şehir olarak elimizde var olan üst düzey tesislerimizi olması gereken şekilde dolduramıyoruz. Bir de bunun üzerine federasyonunun Samsun’dan çekilmesi bizleri çok üzdü. Samsun okçuluk alanında isim yapmaya başlayan birçok sporcu yetiştiren bir şehirken, bu durumun yaşanması son derece üzücü ve şehrimiz içinde büyük bir kayıp” dedi.

Murat Toktaş
KATİD Başkanı Murat Toktaş. (Fotoğraftaki)

Her sene ulusal ve uluslararası müsabakalarda sürekli Samsun’u kullanan tek federasyonun Okçuluk Federasyonu olduğunu söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş, “Uzun süre çok emek vererek iletişimde kalarak federasyonu Samsun’a çekebilmiştik” diyerek şunları söyledi:

Tek Okçuluk Federasyonu…

Neden böyle karar alındı bilmiyoruz. Ama otelciler olarak bu konuyu çözmek için gereken girişimleri yapacağız. Tekrardan mili takım kamplarına ve organizasyonlara ev sahipliği yapacağımıza inanıyoruz. Federasyon başkanımızla ve ilgili kurumlarla görüşüp sorun varsa sorunu çözmek istiyoruz.”

Okçuluk

Okçuluk müsabakaları Samsun’dan Antalya’ya alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!