OKAF 23’te Samsun Üniversitesine yoğun ilgi

Samsun Üniversitesi, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde Samsun’da düzenlenen Orta Karadeniz Kariyer Fuarına (OKAF’23) katıldı.

OKAF 23
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğünde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde “Yetenek Her Yerde” teması ve “Bu Fuarda Kariyer Var” sloganıyla yol alan ve Samsun Üniversitesinin de paydaş üniversite olarak yer aldığı Orta Karadeniz Kariyer Fuarı (OKAF 23) düzenlenen açılış töreniyle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

OKAF 23

Samsun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Kaynak’ın da katıltıldığı OKAF 23 fuarı Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda yapılan açılış töreniyle kapılarını açtı. Açılış törenine Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Kaynak, paydaş üniversitelerden rektörler, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, akademisyenler, çok sayıda katılımcı kurum, kuruluş ve firma yetkilisi, sivil toplum kuruluşlarının sorumluları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

OKAF 23

Öğrencilere iş ve kariyer imkanı

Samsun Üniversitesi ile birlikte 10 üniversitenin öğrenci ve mezunlarının katılımıyla gerçekleşen fuar bölgede faaliyet yürüten kurumları, kuruluşları, işletmeleri ve üniversiteleri bir araya getirerek hem söz konusu firmaları insan kaynakları anlamında destekleme hem de katılımcı öğrencilerin meslekler hakkında detaylı bilgi alma, firmaları tanıma, girişimcilik, kendi işini kurma gibi konularda bilgilenmesini sağlayarak öğrencilere kariyer planlarına yön verme konusunda yardımcı olmak hedefleniyor.

OKAF 23’te  ayrıca katılımcılar firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş/staj fırsatları, kariyer imkânları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alma imkânını yakalayarak çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, mülakat simülasyonlarına, akademi-sektör iş birliğine, kariyer konuşmalarına ve firmaların insan kaynakları temsilcileriyle yapılacak görüşmelere katılma şansına sahip oluyorlar.

OKAF 23

OKAF 23 ile 150 bin öğrenciye staj imkanı

OKAF 23 açılışında konuşan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, düzenlenen fuarların öğrencilerin özel sektör, girişimcilik, STK’lar hakkında önemli bilgilere sahip olmasını sağladığını söyleyerek 150 bin öğrenciye kamuda staj imkânı sağlayacakları müjdesini verdi.

Paydaş 10 üniversite ile birlikte 148 firmanın da katılım sağladığı OKAF 23’te Samsun Üniversitesi standı yerli/yabancı öğrenciler ve ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi gördü. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, OMÜ Rektörü Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi standını ziyaret ederek Samsun Üniversitesi bölümleri ve kariyer imkânlarına ilişkin görevlilerden bilgiler aldılar. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay Samsun Üniversitesinin başta Tıp Fakültesi, Özdemir Bayraktar Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi olmak üzere gençler için çok önemli kariyer imkânlarını bünyesinde barındırdığını ifade etti.

OKAF 23

Gençlerin ilgi odağı pilotluk mesleği oldu

Samsun Üniversitesi standında katılımcılara Samsun Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Abdurrahman Yunus Sarıyıldız, Kariyer Geliştirme ve Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Abdullah Tahir Şensoy, Kariyer Uzmanı Araştırma Görevlisi Mustafa Samancı, Samsun Üniversitesi Uçuş Akademisi Öğretmen Pilot Göksel Burte Açıkgöz ve Uçak Bakım Onarım Bölümü Uçuş Teknisyeni Pratik Eğitmen Fahri Gözüyaşlı tarafından bilgiler verildi.

OKAF 23

Ziyaretçiler stant Öğretmen Pilot Göksel Burte Açıkgöz’e pilotluk mesleği ile ilgili merak ettiklerini sorarak Samsun Üniversitesinin pilotluk mesleğinde sunduğu eğitim ve kariyer imkânlarıyla yakından ilgilendi. Samsun Üniversitesinin tüm akademik bölümlerinin proje ve çalışmalarına ilişkin bilgilerin aktarıldığı etkinlikte ayrıca kariyer danışmanlığı konusunda da katılımcıların merak ettiği sorular Samsun Üniversitesi görevlileri tarafından ayrıntılı bir şekilde yanıtlandı.

OKAF 23’te Samsun Üniversitesine yoğun ilgi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!