Öğrenciler, 6 yılda 6 bin ünite kan bağışı topladı

Samsun'un İlkadım ilçesindeki Baruthane Ortaokulu öğrencileri, 6 yılda 6 bin 65 ünite kan bağışı toplanmasını sağladıkları için ödüllendirildi.

öğrenciler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da öğrenciler, kendi çabalarıyla 6 yılda 6 bin 65 ünite kan bağışı topladı.

Samsun’un İlkadım ilçesinde yer alan Baruthane Ortaokulu ve Türk Kızılay tarafından 2017 yılında başlatılan kampanya kapsamında öğrenciler, aileleri dışında yakınlarını ve çevrelerindeki insanları kan bağışı yapma konusunda ikna ederek büyüklerine örnek oldu.

Bu kapsamda okul bahçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyalarında öğrenciler, 2017 yılında 405, 2018 yılında 905,

2019 yılında 1549, 2020 yılında 353, 2021 yılında 1411 bu yıl ise 1442 toplamda ise 6065 ünite kan bağışı yapılmasını sağladı.

Baruthane Ortaokulu bahçesinde düzenlenen ödül töreninde 5 ve üzeri bağışçı getirmeyi başaran 141 öğrenciye ödülleri verildi.

öğrenciler

Öğrencileri tebrik etti

Türk Kızılay Samsun Şube Başkanı Ahmet Muştu, çocukların kan bağışı konusundaki duyarlılığının çok anlamlı olduğunu ifade ederek, kampanyaya destek veren ve ödül alan herkesi tebrik etti.

Baruthane Ortaokulu Müdürü Süleyman Çiftli,  okullarının açıldığı 2017 yılından bu yana sosyal sorumluluk projelerine destek verdiklerini söyledi.

Türk Kızılay’ın desteğiyle kampanyalar düzenlediklerini ifade eden Çiftli, Baruthane Ortaokulu olarak her yıl ortalama bin ünite kan bağışı yapılmasını sağladıklarını vurguladı.

öğrenciler

Çiftli, “Motivasyon aracı sevgili çocuklarımızın yürekleri.

Onları inandırdığımızda, ülkemizin sorunlarıyla baş edebilme dirençlerini onlara ifade ettiğimizde aslında elde edemeyecekleri hiçbir durum yok.

Z kuşağı diyoruz hep.İşte Z kuşağını iyi yönlendirdiğimizde ülkenin en önemli sorunlarından bir tanesine bir okul olarak da çözüm üretebiliyoruz.

Bu gençlere inanmak, güvenmek lazım” diye konuştu.

öğrenciler

Ödül alan öğrenciler, kan bağışı önemini herkese anlatmaya devam edeceklerini ifade etti.

Öğrenciler, 6 yılda 6 bin ünite kan bağışı topladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!