Nuri Asan Tesisleri yıkılacak mı? Başkan Demir net konuştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nuri Asan Tesisleri yerinde kalacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mecliste net konuştu…

Nuri Asan Tesisleri ‘nin Millet Bahçesine dahil edileceği imar değişikliği planı Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşüldü.

Meclisin mart ayı ikinci toplantısında 59 madde görüşüldü. Meclis üyelerine imar değişikliği planı ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; bu konudaki eleştirilere de yanıt verdi. 

“Millet Bahçesi planını genişletmezsek Samsun Fuarını inşa edemeyiz. Ayrıca içerisindeki tesisler ruhsatsız. Özellikle onu kalıcı olarak plana işleyeceğiz. Yabancılar Pazarı’na tadilat yaptık. Orasının şu anda ruhsatları iptal edilmiş vaziyette.

Nuri Asan Tesisleri

Nuri Asan Tesisleri dışındaki tüm yapılar…

Biz oraya yeni tadilat projesi hazırladık. Kapalı Çarşı’dan sonra Türkiye’de hüviyeti itibariyle en önemli turizm ve ticaret alanında markalaştırmaya götüreceğiz. Üzerine de şu anda GES projesi çalışıyoruz.

Kaldı ki tesisler haricinde kalan alanlar ile ilgili uygulama projemiz bitti. Millet Bahçesi 100 dönüm. Gülsan 250 dönüm. Nuri Asan Tesisleri hariç bizim sosyal tesisler de dahil bu alanların tamamı proje kapsamında.

Onun içerisinde Çocuk Köyü, parklar, göletler, gezinti alanları var. Biz buraya hizmet için geldik. Bozmak için değil. Saathane’de yaptığımız çalışmaları görüyorsunuz. Samsun’u öz kimliğine kavuşturuyoruz.

Subaşı’na otopark yaptık. Çiftlik Caddesi’ne iki ada bulduk yapacağız. Oralarda da otopark inşa edeceğiz. Millet Bahçesi Planını eğer bugün geçirmezsek Yabancılar Pazarı’nı yıkmak zorunda kalırız. Bugün değilse yarın mahkeme kararı ile orası yıkılır. Bu aldığımız Samsun’u markalaştıracak olan tarihi kararlar.”

Meclis

Belediyenin spor tesisini yıkmakla ne işi olur?

Tesisler üzerinden siyaset yapanları da eleştiren Başkan Demir, şöyle devam etti:

“Nuri Asan Tesisleri ile ilgili siyaset üretme çabaları bayatladı. Tesis yerinde kalacak. Samsunspor Kulübü Derneği tesisin kendilerine yettiğini ifade ediyor. Biz de onu tamamen planlara işleyip ruhsatlandırarak onlara uzun süreli şekilde tahsis yapacağız. Kullandıkları kadar kullanacaklar.

Yarın kullanmaktan vazgeçtiklerinde orayı müze yapacağız. Ama tesisler dışındaki bize ait yapılar da dahil oradan kalkacak. Samsunspor’u siyasete alet etmeye çalışanlara göre harekete etmiyoruz. Biz işimize bakıyoruz. Bir belediyenin spor tesisini yıkmakla ne işi olur akıl alır gibi değil.”

Youtube Kanalımıza abone olmanız dileğiyle… Kanaldaa

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nuri Asan Tesisleri yıkılacak mı? Başkan Demir net konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!