Neslihan Hancıoğlu TBMM’de sert konuştu

Samsun’da hayata geçirilmeyen altyapı ve yatırım projelerini Meclis gündemine taşıyan CHP’li Neslihan Hancıoğlu, “Samsun bu haksızlığı hak edecek ne yaptı size?" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun’da sözü hayata geçirilmeyen altyapı ve yatırım projelerini Meclis gündemine taşıdı. Hancıoğlu, iktidara, “Samsun şehri, Samsun halkı, bu haksızlığı hak edecek ne yaptı size?” sözleriyle tepki gösterdi.

Yıllarca kandırdılar, artık sabır yok

Samsun’un sanayi, tarım, ticaret, lojistik, turizm yönünden eşsiz bir potansiyel taşımasına rağmen, bu potansiyele hayat verecek imkanların kente sunulmadığını vurgulayan Neslihan Hancıoğlu, söz verilip de hayata geçirilmeyen projelere ilişkin şunları söyledi:

Neslihan Hancıoğlu
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu. (Fotoğrafta)

“İktidar, bu kente, bu bölgeye adeta ihanet ediyor. İnatla hayata geçirilmeyen ‘Samsun-Sarp Demiryolu Projesi’, işte bunun en somut örneğidir. Milyonlarca yurttaşımız hizmet alacak, milyarlarca dolarlık ihracat hacmi olacak…Neymiş efendim; ‘kamulaştırma maliyeti yüksek’miş, bu yüzden yapmayacaklarmış!

Bir diğeri, Hızlı Tren Projesi…‘Hızlı tren 2023’te gelecek’ diye diye, yıllarca Samsun’u kandırdınız! Yıl oldu, 2023! Şimdi “2023’te beceremedik, 2053’e kadar sabredin” diyorsunuz. Sabretmiyoruz efendim! Yalanlarınızla bugüne dek oyaladığınız Samsun halkı, sizin keyfinizi beklemeyecek!..”

Neslihan Hancıoğlu : Baraj, hastane, kenevir nerede?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen ay Samsun’da gerçekleştirdiği açılış ve temel atma törenine de gönderme yapan CHP’li  Neslihan Hancıoğlu, “Aklı başında olan, vicdanı olan her Samsunlu gibi ben de şimdi şunu soruyorum” diyerek şu soruları sıraladı:

Neslihan Hancıoğlu

“Salıpazarı, Terme ve Çarşamba’yı sel tehdidinden kurtaracak baraj vardı. İhalesi, ta 2017’de yapıldı. 2019’da ‘bitti-bitecek’ deniyordu. Ortada baraj yok! Hani nerde bu baraj? Mart 2019’da, gece vakti Tekkeköy’de, devlet hastanesi için ‘temel atma şovu’ yapmıştı sayın Cumhurbaşkanı…Yetinmedi, milletin önünde müteahhitle ‘600 günde bitirme pazarlığı’ yaptı, söz aldı.

Aradan bin 400 gün geçti, ortada hastane yok! Hani nerde bu hastane? Vezirköprü, kenevir üretiminin merkezi olacaktı. Vezirköprü uçacaktı! Üreticisiyle, sanayisiyle kenevir, binlerce kişiye ekmek kapısı olacak, istihdam patlayacaktı. Sonuç? Kenevir de Vezirköprü de sahipsiz kaldı!”

thumbnail
İlişkili Haber
İYİ Partili Yaşar : Bu maaşlarla geçim olmaz

“Allah aşkına, Samsun şehri, Samsun halkı; bu haksızlığı hak edecek ne yaptı size?” diye soran Neslihan Hancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Neyse ki; mazideki şu meşhur dizi gibi, bu ‘Yalan Rüzgarı’nın da artık sonuna geldik. Bütün Türkiye gibi, Samsun da bu hesaplaşma için sandığı bekliyor! Göreceksiniz Samsunlular, kentine değer kazandıracak, kendisine değer verecek, kendisini yalanlarla aldatmayacak iradenin arkasında duracaktır. Ve o irade işbaşına geldiğinde, milletten çalınan ne varsa hepsi geri alınacak, yeniden milletimize teslim edecek.”

Neslihan Hancıoğlu TBMM’de sert konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!