Neslihan Hancıoğlu : Samsun’u sahipsiz bıraktınız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neslihan Hancıoğlu, “”iktidar partisi, Karadeniz havzasının merkez kenti konumundaki Samsun’u, Ankara’da tümüyle sahipsiz bırakmıştır” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu yazılı açıklama yaptı. Hancıoğlu, ulaşım altyapısı ve kapasitesi konusunda Samsun’un, arka plana itilmesine tepki gösterdi.

Bölgesinin ticaret, sanayi, lojistik, finans ve tarımsal üretim merkezi olmasına rağmen, Samsun’un hakkı olan hizmet ve yatırımlardan yararlanamadığının altını çizen Hancıoğlu şunları söyledi:

Samsun Türkiye’nin en avantajlı kenti

“iktidar partisi, Karadeniz havzasının merkez kenti konumundaki Samsun’u, Ankara’da tümüyle sahipsiz bırakmıştır. Kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşım altyapısı ile lojistik ve uluslararası projelere entegrasyon kapasitesi yönünden Samsun, Türkiye’nin en avantajlı kentlerinden biri.

Ancak bu yönde atılması gereken adımlar bir türlü atılmadı. Özellikle Ankara ile Samsun arasındaki ulaşımı altyapısının ve kapasitesinin güçlendirilmesi konusunda kentimize büyük bir haksızlık yapılmaktadır.

Bu haksızlığı yapan, bizzat iktidar partisidir! Bunun en somut örneği Ankara-Samsun Hızlı Tren Projesi’dir. ‘Hızlı tren, vizyon projemiz-prestij projemiz’ diye diye yıllardır Samsunluları oyalayan, aldatan bu iktidardır.

Neslihan Hancıoğlu

Uçak seferleri artırılsın

Hızlı tren konusunda şehrimizin uğradığı haksızlığın, sahipsizliğin bir benzeri de Ankara-Samsun uçak seferleridir. Türk Hava Yolları’nın farklı bir ticari markası olan Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilen Ankara-Samsun uçak seferleri bu dönem, haftada sadece karşılıklı üç uçuşla sınırlıdır.

Dahası bu uçuşların sadece biri hafta içi bir günde gerçekleştirilmektedir. Samsun’dan, ülkemizin başkenti, kamu bürokrasisinin merkezi olan Ankara’ya gidecek olan hemşehrilerimizin önemli bir kısmı bakanlıklardaki, kamu kurumlarındaki işlerini halledebilmek için bu yolculukları yapmaktadır.

Ancak, Samsun ve Ankara arasındaki uçuşların sayısı, günleri ve hatta saatleri, şu anki ihtiyaca cevap verecek düzeyde ve nitelikte değildir.

Çarşamba Havalimanı’nın 140 kilometre doğusunda yer alan ve komşu iki ilimize hizmet sunan havalimanına Ankara’dan haftanın her günü uçuş gerçekleşirken, bu havalimanının 160 kilometre doğusundaki bir diğer havalimanına her gün iki, bazı günler üç uçuş birden gerçekleştiriliyorken, Samsun’a yapılan büyük bir haksızlıktır.

Esnafından, sanayicisine, öğrencisinden, memuruna kadar Ankara’da işi gücü olan, bu kente seyahat etmek durumunda olan Samsunlulara yapılmış bir haksızlıktır. Onlar adına iktidara sesleniyoruz: Ankara’dan hızlı tren getiremediniz bari uçak seferlerini arttırın!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Neslihan Hancıoğlu : Samsun’u sahipsiz bıraktınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!