Bizimle İletişime Geçin

Video

Müzisyen Atakan Karadeniz: Müziği benden alırsanız geriye hiç kalır

Atakan Karadeniz

Müzisyen Atakan Karadeniz, 17 farklı enstrümanla tek başına bir orkestra.

Müzisyen Atakan Karadeniz, Kanaldaa Youtube kanalında “Anlat İşini” programına konuk oldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan müzisyen Atakan Karadeniz; 17 farklı müzik enstrümanı çalıyor. Müzik dolu sohbeti izlemeniz dileğiyle…

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuarı Geleneksel Türk Müzikleri Ana Sanat Dalı’nda son sınıf öğrencisi Atakan Karadeniz; kemençe, zurna, bağlama, keman, gitar, piyano ney, sipsi, davul, bateri dahil 17 enstrüman çalıyor. Müziğe ilgisinin küçük yaşlarda başladığını belirten Karadeniz, kemandan kemençe sesi çıkardığı gibi farklı enstrümanlardan değişik sesler çıkarabildiğini söyledi.

Müzisyen

Müzisyen Karadeniz : Geriye hiç kalır

Kendisine ait dükkanda kurslar verdiğini de anlatan Karadeniz, “Müzikle uğraşmayı çok seviyorum. Çocuk yaşlarda müziğe ilgim vardı. İlk olarak bağlama ile müzik aleti çalmaya başladım. Daha sonra bunları çoğaltarak, şu anda toplam 17 enstrümanı çalabiliyorum” diye konuştu.

Müzikle ilgilenenlere yönelik kurs açtığını da dile getiren Atakan Karadeniz, “Okullarda, öğrencilere paneller düzenleyip, 17 farklı enstrümanı tek tek anlatıyorum. Daha sonra şarkı ve türküleri de bütün öğrencilerle birlikte aynı anda okuyoruz. Kendime ait müzik dükkanımda da öğrencilerim var. Amacım, insanları kötü alışkanlıklar yerine müzik alışkanlığına katmak” dedi.

Kemençe ile İstiklal Marşı

Kemençeden keman ve kemandan da kemençe sesi çıkarttığı zaman insanların çok şaşırdığını belirten Karadeniz; “Kemençe ile slow müzikler çalmak çok keyifli ve kolay. Biz bunları yaptığımız zaman biraz yöreden ayrılıyoruz. Ama son dönemlerde kemençe ile çok güzel özgün müzikler çalan arkadaşlarımız oldu.

Biz de özellikle kemençe ile beraber sadece yöreye hakim olması değil; daha çok insana ulaşması için ve beğenmesi için elimizden gelen bir rol modeli yapmaya çalışıyoruz. Ayrıca kemençe ile sadece horon çalınmayacağını ispatlamaya çalışıyoruz. Bununla birlikte keman çalarken de eğer canımız horon çalmak istiyorsa bu sefer keman ile horon da çalabileceğimizi ispatlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap覺n

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editör

Video

Sedat Uygun : İngilizce dünyanın en basit dili

Sedat Uygun

Sedat Uygun, Türklerin İngilizceyi konuşmakta neden zorlandığını anlattı.

AmericanLIFE Samsun Kurucusu Sedat Uygun; Kanaldaa Youtube kanalında yayınlanan ‘Anlat İşini‘ programına konuk oldu.

İngilizce öğrenmenin püf noktalarını anlattı. İngilizce öğrenmek için daha çok maruz kalmak gerektiğini vurgulayan Uygun, ingilizcenin dünyanın en basit dili olduğunu söyledi.

Sedat Uygun

Eğitmenler, bilginin en fazla üretildiği ve en hızlı yayıldığı dilin İngilizce olduğunu vurgulayarak; ‘mesleğiniz ne olursa olsun, başarınız, bu dile hâkimiyetinize bağlıdır’ görüşünü savunuyor.

Peki İngilizceyi öğrenirken nelere dikkat etmek gerekli?

İngilizceyi hem anlayıp hem nasıl konuşabiliriz?

Mesleki İngilizce neden önemli? Yabancı dil öğrenmeyi kolaylaştıran yöntemler neler?

En kolay öğrenme için hangi yaş aralıklarında; hangi yöntemler kullanılmalı?

Yabancı dil öğrenenler arasında “Anlıyorum ama konuşamıyorum”; “Konuşabiliyorum ama yazamıyorum” gibi ifadeler yaygın. Bunlar neden kaynaklanıyor ve nasıl çözülür?

Tüm bunları AmericanLIFE Samsun Kurucusu Sedat Uygun sorduk.

Merak edilen bu soruların cevapları için programı keyifle dinlemeniz dileğiyle…

Okumaya devam et

Video

Muhtar Güven Akan : Muhtarlık kutsal bir görev

Muhtar Güven Akan

Muhtar Güven Akan, Kanaldaa Youtube kanalında yayınlanan ‘Anlat İşini’ programına konuk oldu.

Muhtar Güven Akan, Youtube kanalında konuştu. Samsun’un İlkadım İlçesi Kadifekale Mahallesi Muhtarı Güven Akan, Youtube programında samimi açıklamalarda bulundu. ‘Anlat İşini‘ programında soruları yanıtlayan Muhtar Akan, yaptığı işin kutsallığına değindi.

İlkadım İlçesi’nde bir ilköğretim, bir ortaokul; bir lise ve bir de işitme engelliler lisesi bulunan Kadifekale Mahallesi’ne bir de yüksek okul getirmeyi hedefleyen Muhtar Güven Akan; samimi açıklamalarda bulundu.

Muhtarın görev ve sorumlulukları nelerdir?

Muhtar mahallesi neler yapar veya yapmalı?

Muhtar Güven Akan

Muhtarlık görevinde kendisini duygulandıran anlar?

Önümüzdeki dönemde yapmayı planladığı işler neler?

Tüm bu soruların cevaplarını Anlat İşini programında konuşan Güven Akan; “Muhtarlık çok kutsal bir görev. 32 yaşında muhtar oldum. Ömrümü mahalleme verdim. Ömrüm mahalleme feda olsun. Daha yapacak çok işimiz var. Bu dönem en önemli hedefimiz ilkokul, ortaokul ve lisenin bulunduğu mahallemize yüksek okul getirmek. Bunun için de girişimlere başladık” dedi.

Unutamadığı anları paylaşan Güven Akan; “İhtiyaç sahibi ailelerimize yapılan yardımlar çok değerli. Mahallemizin gençleri ve çocukları için verdiğimiz mücadele beni çok heyecanlandırıyor. Ayrıca devletimizin katkılarıyla mahallemizin her insanına, her köşesine yardıma koşuyoruz” diye konuştu.

Okumaya devam et

Video

Onur Ferhat Karacan eczacıların sorunlarını anlattı

Onur Ferhat Karacan

Onur Ferhat Karacan; eczacıların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini Kanaldaa Youtube kanalında yayınlanan ‘Cevap Bekleyen Sorular’da anlattı.

Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan; yerelde ve ülke genelindeki sorunları dile getirdi. Youtube’da yayınlanan Cevap Bekleyen Sorular programına konuk olan Karacan, yaşanan sıkıntıları anlattı. Çözüm önerilerini sıraladı.

Eczanelerde neden ilaç olmadığını ayrıntılı bir şekilde ifade etti.

Özellikle son dönemde Samsun Eczacılık Fakültesi ile ilgili yaşanan gelişmelere değindi.

Onur Ferhat Karacan

Samsun’da gerekli altyapı ve öğretim elemanı olmadığı için eczacılık fakültesi öğrencilerinin; Gazi Üniversitesi’nde eğitim alacak olmalarını doğru bulmadıklarını ifade etti.

Karacan; Türkiye’deki Eczacılık Fakültesi sayısının 50’ye ulaştığını belirterek şunları söyledi:

“Ancak; içinde bulunduğumuz 2022 yılına kadar eczacı yetiştirmek için gerekli eğitim alanları; laboratuvarları ve eczacılık dallarında öğretim kadrolarında bulunmuş ya da uzmanlıklarını tamamlamış eczacılardan oluşması gereken eğitim kadroları oluşturulamamıştır.

Buna rağmen 15.03.2022 tarihinde dört duvardan başka bir şeyi olmayan Eczacılık Fakültesi öğrenci alınacağını; Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazanan öğrencilerimizin de rektörümüzün imzaladığı protokol ile Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde öğrenim göreceğini basından öğrendik.”

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021