Mustafa Demir : 1 milyon 350 bin insan benim ailem

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 1 milyon 350 bin insanın hayatına dokunmanın kendisine enerji verdiğini söyleyerek, “Hepsi benim ailem” diyor.

Mustafa Demir, AK Parti’de 3 dönem milletvekilliğinin yanı sıra 2009 – 2011 yılları arasında Türkiye Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yaptı.  2019 yılından itibaren sürdüğü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı göreviyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Bakanlık ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasındaki ayrımı “Bakanlıkta sorumluluk ön plana çıkıyor. Başkanlıkta da 1 milyon 350 bin insanın hayatına pozitif dokunmak” diyerek yapan Başkan Mustafa Demir, “İkisinin arasında yelpaze birbirinden çok farklı. Bakanlıkta da dokunma var başarıyla birlikte ama Belediye başkanlığında bizzat insanın hayatına dokunmak durumundasınız, yediden yetmişe herkesin. Onun için çok enerji istiyor, çok dikkat istiyor. Hizmet verdiğimiz insanlara sevgi ve özellikle onlara saygıyı beraberinde olmadan o hizmeti yapamazsınız. Dolayısıyla tek kişisiniz, Elinizdeki kadroyla 1 milyon 350 bin insanın hayatına dokunma çok büyük bir enerjiyi gerektiriyor” diyor.

Başkan Mustafa Demir, makamında baktığı Mayıs isimli kedisi ile…

2 Yılda Neler Yapıldı

Seçim döneminde bir çok vaatte bulunan Başkan Demir’in geçen 2 yılda neler yaptığını ise şöyle anlatıyor:
“Seçim süreci konusunda çok ciddi bir proje yelpazemiz vardı. 86 tane projeyi deklare ettik ama deklare etmediğimiz nice projeler de vardı, proje lansmanında. O projelerin zamanlama itibariyle 2021 yılının başındayız, programımızın önündeyiz. Mesela özellikle birkaç nokta söylenebilir. Samsun’da kırsal altyapıyı biz 5 yılda bitirmeyi hedeflemiştik. 2024 yılı sonuna planlamıştık ama 2023’ten önce bitiriyoruz. Kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarımızı 2021 sonunda başlarız diye planlıyorduk 2020 yılının sonunda tamamına başladık. Trafikle ilgili, otoparkla ilgili çözümlerimize de 2021’in ortalarında, sonunda başlarız diye düşünüyorduk. Ama onlara da başladık şu anda. İyi gidiyoruz. Programımızın önündeyiz.”

Başkan Mustafa Demir, görevde bulunduğu 2 yılda neler yaptığını paylaştı.

Vatandaşlardan Ne Bekliyor

“Vatandaşlardan bizi takip etmelerini ve izlemelerini isteriz” diyerek şu ifadelere yer veriyor:
“İhtiyaç duyduğumuz şey vatandaşın bizimle ilgili kanaatini mümkünse anında haberdar olmayı istiyoruz. İstiyorum daha doğrusu. Çünkü insan kendisi çalışırken yoğun tempo içerisinde mutlaka iyi yaptığını düşünerek hareket eder. Olabildiğince de programlı çalışır. Ama bu arada atladığı şeyler olursa onu nereden öğrenir? Vatandaştan öğrenir. Dolayısıyla vatandaşla iletişimi çok açık tutmak gerekiyor ve sürekli tutmak gerekiyor. Ona da gayret ediyoruz. Salı ve Perşembe günleri randevusuz halkın Başkanlık Makamına geldiği günler. Orada çok şeyi vatandaştan alıyoruz. Bunu da ilan ediyoruz, yani Salı ve Perşembe günleri vatandaşların geleceğini. Belediyeye ulaştırıp da netice alamadığı her şey bana geliyor oraya. Çok da katkı sağlıyor.”

Başkalarının hayalleri nasıldır bilmem ama benim hayallerim kendi ilgi ve kendi yürüdüğüm alanlarla ilgili.

Hiç Hayal Kurar mı?

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her insan gibi kendisinin de hayat kurduğunu anlatıyor. Kendi sorumluluk alanı, özel hayatı ve gelecekle ilgili hayaller kurduğunu söyleyen Başkan Demir, “İnsanlar mutlaka bir ufuk çizerler kendilerine. Ama benim gerçekleştiremediğim hayalim diyecek olduğum çok şey aklımda yok. Ama gerçekleştirme noktasında olduğum konularla ilgili zaten ufak çiziyorsun kendilerine. Başkalarının hayalleri nasıldır bilmem ama benim hayallerim kendi ilgi ve kendi yürüdüğüm alanlarla ilgili. Mesela ülkemin geleceği ile ilgili hayal kurarım. Şehrimin geleceği ile ilgili hayal kuruyorum. Şimdi bunların içerisinde gerçekleşecek olanlar var. Çok gerçekleşmeyecek olan alanlara gitmemeye çalışıyorum. Şehrimle ilgili nasıl hayal kuruyorum? Türkiye’nin gelecekte hemen hemen her alanda en gelişmiş, en mutlu insanların yaşadığı şehir olacağını ben biliyorum. Bu benim hayalim. Ama bu gerçek olacak olan bir hayal. Şimdi onunla ilgili ben bu zamanda kendi sorumluluğum içerisinde yapabilecek olduğum kadar ne yapmak gerekiyorsa onu yapmaya yöneliyorum. Peki bu hayallerim proje vizyonunu etkiliyor mu, etkiliyor. Zor olan projelere karar verme gücünüzü arttırıyor. Hele bir de orada yürüyünce başardıkça o daha da güçlü hale geliyorsun. Şu anda gündem de Samsunla ilgili hayallerim daha ön planda” diyor.

Mustafa Demir : 1 milyon 350 bin insan benim ailem

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!