MÜSİAD Samsun’da Hasan Tahsin Şengül güven tazeledi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi 23. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Şube Başkanı Hasan Tahsin Şengül yeniden başkanlığa seçildi.

Müsiad
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MÜSİAD Samsun Başkanı Hasan Tahsin Şengül, yeni döneme birçok işi gerçekleştirmenin bahtiyarlığıyla girdiklerini söyledi. Başkan Şengül, “Altyapısında üretim, istihdam, yatırım, ihracat olan Türkiye Yüzyılı hedefimize ulaşabilmek için mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

Hasan Tahsin Şengül

Şengül, kentin gelişim ve kalkınması ile paralel çalışan MÜSİAD Samsun’un yeni dönem çalışmalarının ivmelenerek devam edeceğini ifade etti. MÜSİAD Samsun üyelerinin 20 bin insana iş ve aş sağladığını, şehrin toplam ihracatının yüzde 45’ini gerçekleştirdiklerini kaydeden Şengül, gurur duyulacak tabloyu yeterli görmeyen üyelerin daha çok yatırım, istihdam hedefiyle hareket ettiklerini vurguladı.

MÜSİAD

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan Alperen ise 13 bin üyelerinin bulunduğunu, 60 bine yakın firmayla Türkiye ekonomisine katma değer sağladıklarını kaydetti. Alperen konuşmasını şöyle sürdürdü:

“MÜSİAD küresel bir iş birliği ve sermaye platformu olduğu kadar gücünü zengin medeniyet değerlerimizden, Anadolu irfanından alan bir kalkınma hareketidir. MÜSİAD üyeleri ahilik geleneğinin günümüzdeki temsilcileridir.”

Müsiad

MÜSİAD’ın küresel bir iş birliği ve sermaye platformu kadar gücünü zengin medeniyet değerlerinden ve Anadolu irfanından alan bir kalkınma hareketi olduğuna işaret eden Alperen, “Ahilik geleneğinin günümüzdeki temsilcileri olan MÜSİAD üyeleri, Ahilik şuuru ve kültürüyle yoğrularak hayatlarını düzenlerler. Yüksek teknoloji ile güzel ahlakı temel iki prensip olarak kabul eden MÜSİAD, dünya çapındaki güçlü ağımız, EXPO ve IBF gibi uluslararası inisiyatiflerimiz ve MÜSİAD Invest gibi yeni projelerimizle etkin ticari diplomasi aktörüdür. Aynı zamanda MÜSİAD’ımız, mazlum, mağdur ve muhacirlerin imdadına koşan müşfik bir insani diplomasi kuruluşudur” ifadelerini kullandı.

Müsiad
Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan Alperen. (Fotoğraftaki)

“G20 ortalamalarının üzerinde büyüdük”

Türkiye’nin yeni dönemiyle ilgili stratejik plan hazırladıklarını, bu plan doğrultusunda tüm insanlık için çalışamaya ve üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Alperen, şöyle konuştu:

“Küresel salgın sonrası 2022 yılında yüksek seyreden jeopolitik risklere ve yavaşlayan küresel ekonomiye rağmen Türkiye ekonomisi, dinamik ve esnek yapısı sayesinde dünya ve G20 ortalamalarının üzerinde büyümeyi başarmıştır.

Gelişmiş ülkelerde resesyon ve stagflasyon senaryolarının konuşulduğu böylesi zorlu bir dönemde ekonomimizin büyümeye devam etmesi, Türkiye’nin dış şoklara karşı bağışıklığını ne denli güçlendirdiğinin açık göstergesidir. Önümüzde geçmek zorunda olduğumuz zorlu ve keskin kavşaklar var.

Hep birlikte bu kavşakları geçerek Cumhuriyet’imizin 100. yılında ve Türkiye Yüzyılı’nın hemen başında yeni bir şahlanış dönemine başlayacağımıza inanıyoruz.”

Müsiad

MÜSİAD Samsun Şubesi’nde Şengül güven tazeledi

Divan Başkanı olarak Haluk Tan’ın görev yaptığı kongrede Hasan Tahsin Şengül yeniden başkanlığa seçildi. Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Abdullah Kaan, Ali Süleymanoğlu, Fatih Kurt, Harun Reşit Özer, İbrahim Hacıibrahimoğlu, Mehmet Akif Abanoz, Metin Aktürk, Osman Öğüten, Yusuf Güneş, Tuncay Yurduseven, Emre Sesli, Elif Karayel Alp, Osman Gençtürk, Ferhat Köse, Barış Kadir Yalçın, Hasan Küçük, Fatih Peker, Mehmet Yazıcı, Recep Ocak.

Müsiad

Genel Kurula AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, MHP İl Başkanı Osman Kandıra ile kamu kurumlarının yöneticileri ve iş dünyasından temsilciler katıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Samsun’un 23. Olağan Genel Kurulu’na sponsor olan kişilere yetim hamilik sertifikası, yeni dönemde yönetimde görev almayacak kişilere ise teşekkür belgesi takdim edildi. Samsun yönetimi, üyeleri ve misafirlerin katılımıyla da aile fotoğrafı çektirildi.

MÜSİAD Samsun’da Hasan Tahsin Şengül güven tazeledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!