Mobilya sektörüne nitelikli personel

Mobilya fuarı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mobilya sektörüne nitelikli personel yetiştiren CAMEK; ‘Mobilya Dekorasyon Fuarı’nda boy gösterecek.

Mobilya sektörüne nitelikli personel yetiştiren Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (CAMEK);  Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı’na katılıyor.

Burada eğitim gören kursiyerlerin ürettiği mobilya ürünleri; bir hafta boyunca TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergilenecek.

CAMEK: 2021 yılında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından sağlanan 2 Milyon TL hibe programıyla kuruldu. Ayrıca kuruluşunun ilk yılında Türkiye’de isim yapmış önemli firmalarının yer aldığı fuar etkinliğine katıldı. Bu anlamda da büyük bir başarıya imza attı.

Mobilya fuarı

Başkan Sandıkçı: Proje büyük ses getirecek

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı projeyle ilgili şunları söyledi:

“CAMEK projesi sayesinde özellikle mobilya sektörüne nitelikli personel kazandırdık. Ayrıca meslek kurslarımız; Ahşap CNC Operatörü, Bilgisayar Destekli 3 Boyutlu Tasarım, Döşeme Dikiş, Döşeme Kesim Kursları dört farklı modülde eğitim vermektedir.

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarımız aracılığıyla; öncelikli olarak gençlerin, kadınların ve dezavantajlı gruplarımızın meslek edinmelerini hedefledik.

Özellikle hem istihdama katkı sunuyor hem de mobilya sektörüne nitelikli personel kazandırıyoruz. Bu sayede de ülke ekonomisine insan kaynağı sağlıyoruz.

Ben inanıyorum ki; kursiyerlerimizin ürettikleri ürünler fuara katılan pek çok firma tarafından beğeniyle karşılanacak. Ayrıca CAMEK projemiz; bu tür etkinlikler sayesinde sektörde büyük ses getirerek pek çok çevre tarafından örnek alınacaktır.”

Mobilya fuarı

Nitelikli insan gücünü sektörle buluşturuyoruz

Başkan İbrahim Sandıkçı şöyle devam etti:

“Fuara katılmalarındaki ana gayemiz yetişmiş insan gücü ile sektörü bir araya getirmek. Özellikle bu tür büyük organizasyonlar aracılığıyla  sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye personelleri sektörün önde gelen kuruluşlarıyla bir araya getirmiş oluyoruz.

Son teknolojiyle donattığımız atölyelerimizde; uzman eğitmenler tarafından mobilya sektörünün birbirinden önemli alanlarına nitelikli insan gücü yetiştiriyoruz.

Stantlarımızı ziyaret eden firma yetkilileri bizden nitelikli personel temininde bulunabilecekler. Bu sayede mobilya alanında yetişmiş kalifiye personelimizi sektörün önemli firmalarıyla buluşturup istihdama katkı sağlamayı amaçladık.”

Mobilya fuarı

Mesleksiz genç ve kadın kalmayacak

Başkan Sandıkçı, CAMEK’te farklı meslek gruplarına yönelik eğitim ve istihdam imkânı sağlayacak programlara da başlanacağını söyledi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “CAMEK kurulduğu ilk senesinde Karadeniz Bölgesi’nin önemli fuarlarından biri olan Mobilya Dekorasyon Fuarı’nda stant açarak önemli bir başarıya imza atıyor. Özellikle bunun bir başlangıç olduğunu söylemeliyim. İnşallah bundan sonra daha farklı modüllerle kurslarımız gelişecek.

Ayrıca yeni sektörlerle ilgili farklı meslek kurslarında eğitimlerimiz olacak. Bizler Canik Belediyesi olarak bölgemizde mesleksiz genç ve kadın bırakmama adına tüm gayretimizle çalışacağız” dedi.

Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı; 8-13 Mart 2022 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Girişin ücretsiz olduğu fuar bu tarihlerde saat 10.00 ve 20.00 arasında açık olacak.

Mobilya sektörüne nitelikli personel

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!