Meral Akşener, Samsun’da Millet İttifakı’na oy istedi

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Bu seçimde, bu seçim sisteminin değişeceğine söz veren Millet İttifakı'na ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayına oy vermelisiniz" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun Site Camisi önünde parti otobüsünün üzerinden yaptığı konuşmada, 14 Mayıs’ta yapılacak seçime çok az zaman kaldığını söyledi.

Üç yıldır gezdiğini, dükkanların içine girdiğini anlatan Meral Akşener, “Bugüne kadar hiç başka bir partiyi yermedim, kendi partimi övmedim, sadece sizi dinledim, sizin dertlerinizi dinledim. Çünkü bize göre seçmen velinimettir. Dedim ki o zamanlar, ‘Dertlerinizin dinleyeceğim’. Uzun zamandır seçmenin dertlerinin dinlenilmediği, buna karşılık projelerle, hizmet üzerinden rekabet etmek lazımken herkesin birbirine düşman edildiği, komşunun komsusunun karşısına dikildiği ama birilerinin cebini doldurduğu bir düzenle yönetiliyoruz” ifadesini kullandı.

Meral Akşener

Meral Akşener : Patron sizsiniz

Seçime 33 gün kaldığını işaret eden Akşener şöyle devam etti:

“Şimdi patron sizsiniz. Oyunuz çok kıymetli. El ele verip bu harami düzeni değiştireceğiz. Sizden İYİ Parti’ye oy istiyorum. Sizden 13. cumhurbaşkanlığı seçiminde sayın Kılıçdaroğlu’na oy istiyorum. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti‘mize oy istiyorum. Özellikle AK Parti’li kardeşlerimden oy istiyorum. Çünkü bu seçim parlamenter sistemin konuşulduğu son seçim. Velev ki sayın Erdoğan kazandı, partisinde kimseyi bırakmadı.

Bu tarafta büyük haksızlıklara uğramış büyük bir öfkeli kitle oluşacak. 5 yıl sonra parlamenter sistemin konuşulamadığı, haftada 36 bin imza atmak zorunda olan ucube sisteme tekrar başkan seçeceğiz. 5 yıl sonra ne yapılacak? Öfke dolu bir sistemde aynı yetkilere sahip, dünün yetkilerine sahip biri gelip oturacak. Bu seçimde, bu seçim sisteminin değişeceğine söz veren Millet İttifakı’na ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayına oy vermelisiniz.”

Meral Akşener

Seçimde herkesin sandığa gitmesi gerektiğini dile getiren Meral Akşener, “Sandık başında görev almanızı istiyorum. Biz siyasi partiler olarak elimizden geleni yapacağız, bunun sözünü veriyorum. 14 Mayıs akşamı sandıklar açılacak, sayın Kılıçdaroğlu 13. cumhurbaşkanı olacak ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan saygıyla yolcu edilecek. Alkışlarla sayın Kılıçdaroğlu o makama oturacak.” diye konuştu.

Meral Akşener, Spor Toto 1. Lig’de normal sezonun bitimine 6 hafta kala Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Yılport Samsunspor’u da tebrik etti.

Meral Akşener, Samsun’da Millet İttifakı’na oy istedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!