Mavi kapak ile Canik engelli kaldırıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mavi kapak ile engelli vatandaşlara umut olan Canik Belediyesi; ayrıca doğanın korunmasına da katkı sağlıyor.

Canik Belediyesi, başlattığı mavi kapakların geri dönüşümü projesiyle doğayı koruyor. Ayrıca engelli vatandaşlara da umut oluyor. Proje kapsamında toplanan plastik kapaklar lisanslı geri dönüşüm firmalarına teslim edilip; karşılığında onlardan engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye temin ediliyor.

Proje kapsamında temin edilen tekerlekli sandalyeler; engelli vatandaşlara teslim edilmeye başlandı. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; çevre dostu proje sayesinde hem doğanın korunmasına hem de engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya katkı sağladıklarını söyledi.

Mavi Kapak

“Projeler kartopu gibi büyüyecek”

Canik Belediyesi, “Bugün küçük bir kapak, yarın yeşil bir hayat” sloganıyla başlattığı geri dönüşüm projesiyle; engelli vatandaşların hayatlarına kolaylık sağlamaya devam ediyor. Özellikle plastik mavi kapaklar; lisanslı geri dönüşüm firmalarına teslim edilerek tekerlekli sandalye olarak; engelli vatandaşlara hediye edilmesi ilçe halkından büyük ilgi görüyor.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; projenin kartopu gibi büyüyerek önemli bir sosyal sorumluluk projesine dönüştüğünü söyledi. Başkan Sandıkçı; “Çevre dostu projemiz sayesinde engelli vatandaşlarımıza kolaylık sağlamaya devam ediyoruz.

Göstermiş oldukları duyarlılıktan ötürü ilçe halkımıza teşekkür ediyorum. Özellikle küçük gibi görünen bir katkının büyük bir sosyal sorumluluk projesine dönüşmesi hepimizi son derece memnun etmektedir. Ayrıca amacımız bu tür projelerin kartopu gibi büyüyerek büyük faydalara dönüşmesini sağlamaktır. Hepimiz küçücük kapaklarla kocaman bir iyilik denizine sahip olabiliriz” diye konuştu.

Mavi Kapak

Çevre dostu Belediye

Canik Belediyesi son yıllarda hayata geçirdiği çevre projeleriyle gelecek nesillere; daha yaşanılır bir dünya miras bırakmayı hedeflediklerini ifade etti. Özellikle endüstriyel atıkların çevreye verdiği kalıcı zararlar nedeniyle ekolojik dengenin günden güne bozulduğunun altını çizen Başkan Sandıkçı; geliştirdikleri farklı çevre projelerinin sera gazı salınımını önleyerek iklim değişikliğine karşı etkili olacağının altını çizdi.

Başkan İbrahim Sandıkçı; “İnsanoğlu kendi eliyle kendi dünyasını kirletiyor. Doğal hayata müdahale ederek ileride yaşanacak korkunç felaketlere davetiye çıkarıyor. İnsanımıza çevre bilinci kazandırarak bir an önce sıfır atık sistemini yaygınlaştırmamız gerekmektedir” dedi.

İlçede farklı noktalarda kurulan Atık Getirme Merkezi sayesinde; kâğıt, plastik, metal, cam, elektronik atık, pil atığı, atık yağlar ayrı ayrı biriktirilerek lisanslı geri dönüşüm firmalarına teslim edildiğini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; “Doğayı ve çevreyi korumak, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak amacıyla başlattığımız çevre projelerimize sürdürülebilir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Canik Belediyesi’nin geçen yıl hayata geçirdiği “Sıfır Atık Köyü” projesi Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ödüle layık görülmüştü. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı bu ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın elinden almıştı.

Mavi kapak ile Canik engelli kaldırıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!