Londra’da bir hastanede her kayıp için bir kalp

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Londra’da bir hastanenin dış duvarı, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin anısına minik kalplerle boyandı.

Londra’da her hasta için bir kalp boyanıyor. Hastane bahçesi önündeki duvar, küçük kırmızı kalplerle donatıldı.

Londra'da
İngiltere’de bir hastanenin etrafını çevreleyen duvar kırmızı kalplerle donatıldı.

Farkındalık Oluşturmayı Amaçladılar

İngiltere’nin başkentinde St.Thomas Hastanesi’nin 700 metre uzunluğundaki dış duvarı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin anısını yaşatıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle burada yaşanan can kayıplarının hatıralarını yaşatmak ve bir farkındalık oluşturmak için harekete geçen vatandaşlar, hastanenin dış duvarını kırmızı boyalarla kalp şeklinde resmetti.

Londra'da
Her kayıp için bir kalp

Anıt Duvar Olarak Adlandırıyorlar

Her kalbin içerisinde kaybettiklerinin isimlerini yazan vatandaşlar, burayı ‘Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlere adanmış bir anıt duvar’ olarak adlandırıyor. Her kalp Kovid-19 karşısında çok erken kaybedilen birini temsil ediyor.

Bölgede yaşayan vatandaşların yanı sıra yakın bölgelerden gelen insanlar da hastane bahçesindeki alanda hayatlarını kaybettikleri için bir kalp çizerek kırmızıya boyuyor. Adeta bir anı duvarı olan hastane önündeki alana zaman zaman da çiçek bırakılıyor. Hastane yetkilileri de bu konudan herhangi bir rahatsızlık duymadıklarını, aksine koronavirüs nedeniyle hayatlarını kaybeden insanları yad edenlere saygı duyduklarını ifade etti.

Bu şekilde oluşturulan farkındalığın pandeminin atlatılması ve tamamen hayatımızdan çıkması konusunda da önemli olduğu vurgulandı. Gönüllüler virüs sebebiyle hayatını kaybetmiş 150 bin kişi için duvarlara kalp çiziyor.

Londra’da bir hastanede her kayıp için bir kalp

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!