Bizimle İletişime Geçin

Editörden

Kuzey 1919 Buz Pateni Spor Kulübü’nün ilk heyecanı

Kuzey 1919 Buz Pateni Spor Kulübü, Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası’nda ilk kez ulusal bir yarışmada piste çıkmanın heyecanını yaşadı.

Türkiye Buz Pateni Federabyonu tarafından Kocaeli’nde düzenlenen Short Track Türkiye Kupası’nda Samsunlu buz pateni sporcuları da yer aldı. Samsunlu sporcular, ilk kez bir ulusal yarışmada piste çıkmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadı.

Kuzey 1919 Bu Pateni Spor Kulübü’nden bir ilk

Samsun’da 2019 yılında kurulan Kuzey 1919 Buz Bateni Spor Kulübü, Short Track Türkiye Kupası’nda ilk kez, Junior E.F.G. kategorilerinde Selen Nur Kumaş, Ahmet Sait Pamuk, Çınar Uğurlu, Çınar Taş, Miray Yaman, Muhlis Agah Uyanık’tan oluşan sporcu kadrosuyla yarıştı.

Kuzey

Sporcular böylece Samsun’un spor tarihinde bir ilke imza atmış oldu.

Davut Numanoğlu : Çocuklarımız gurur verdi

Türkiye Kupası heyecanı ile ilgili bir açıklamada bulunan Kuzey 1919 Buz Bateni Spor Kulübü Başkanı Davut Numanoğlu, “Antrenörlerimiz Muhammet Karadeniz ve Sema Cirti nezaretinde bu önemli turnuvaya hazırlandık.

6 sporcumuz testleri geçerek Türkiye Kupası’nda takımımızı ve Samsunumuz’u temsil etti. Selen Nur Kumaş genel sıralamada 3’üncü, Ahmet Sait Pamuk 4’ünce sırada yer alarak ilk başarılarını kazandılar. Onlarla gurur duyuyoruz. Samsun’un spor tarihinde ilk kez bir buz pateni takımı uluslararası müsabakada yarışmış oldu. Sporcularımızı ve onları özveri ile destekleyen velilerimizi, antrenörlerimizi kutluyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editör

Editörden

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Zehirsiz Kent’ sözü

Samsun

Samsun Büyükşehir Belediyesi çevre yatırımları ve “Zehirsiz Kentlere Doğru” hedefiyle çıkılan yolda önemli bir projeye imza attı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Radyo Gerçek’te yayınlanan ‘Başkan Konuşuyor’ programına konuk oldu.

Programda Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği önemli çevre yatırımlarına değinen Başkan Demir, “Karbon salınımını sıfıra indirecek bir şehre doğru ilerliyoruz.

Hayata geçirdiğimiz her projede önceliğimiz çevre. Hiçbir konuyu onun önüne koymuyoruz. Attığımız her adımda da bu bilinçle hareket ediyoruz.

Bu adımlardan biri de ‘Avrupa Pestisit Eylem Ağı ortaklığı ve Zehirsiz Sofralar Platformu’ iş birliği ile yürüttüğü ‘Zehirsiz Kentlere Doğru’ projesi oldu.

Bu kampanyaya Türkiye’de ilk katılan belediye biz olduk” dedi.

Sosyal medyadan büyük destek

Bu arada Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kampanyaya verdiği destek Türkiye’nin değişim ve aktivizm platformu Change.org Türkiye tarafından da paylaşıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin çevre konusundaki duyarlılığı sosyal medya kullanıcıları tarafından da büyük takdir topladı.

Samsun

“Çevreyi korumada en öndeyiz”

Hem yol hem de su yatırımlarında çevre konusuna büyük hassasiyet gösterdiklerini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “40- 50 sene bozulmayacak şekilde yollar yapıyoruz.

Bu da demek oluyor ki doğaya 40-50 sene hiç dokunulmayacak. Tarımsal sulama ve ilaçlama konusunda da çok hassasız. Vektörle mücadele titizlikle çalışıyoruz. Kullandığımız ilaçlar tamamen biyolojik. Atık su konusu en önemli gündemimiz.

Hiçbir atık suyu arıtmadan çevreye vermiyoruz. 13 Mavi Bayraklı plajımız var. Bunu daha da artıracağız. Büyükşehir olarak çevreyi korumada en öndeyiz” diye konuştu.

Türkiye’de bir ilki başardık

Fosil yakıt yerine elektrikli ulaşım için yapılan hamlelerden de bahseden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Türkiye’de bir ilki başararak yerli elektrikli otobüsleri toplu ulaşımda kullanmaya başladık.

20 elektrikli otobüs şehrimizde hizmet veriyor. İlave 20 otobüs için görüşmelerimiz sürüyor. Bizim 183 fosil yakıtlı otobüsümüz var. Hedefimiz bunların hepsini elektrikli otobüslere dönüştürmek. İnsan hayatını hedefleyen projelerimizde 4 kat performans sağladık” ifadelerini kullandı.

Samsun için temiz çevre temiz şehir hedefi

‘Temiz Çevre, Temiz Şehir’ hedefi kapsamında kentte hava kirliliğini önleyerek halk sağlığını koruyacak projeler için çalıştıklarını dile getiren Başkan Demir, şöyle devam etti:

“Bilim Samsun’un içinde suni yapılarla bir botanik bahçeyi hizmete aldık. Tam bir yaşam alanı oldu.

19 Mayıs- Tekkeköy arası bisiklet yolunu Samsun’a kazandırıyoruz. Ayrıca 100. Yıl Bulvarı’nı yenileyerek yeni bisiklet yolu inşa edeceğiz.

Türkiye’nin en uzun bisiklet yoluna sahip şehri olma noktasında çalışıyoruz. Attığımız her imza ile her etkinlik ile şehrimizi adım adım ileriye taşıyor, yeniliklerin ve ilklerin şehri olmaya devam ediyoruz.”

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021 | Tüm hakları saklıdır. İnternet sitesinde yer alan görsel ve metinlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.