Kütüphanede eğlenerek matematik öğreniyorlar

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan matematik seferberliği kapsamında Samsun'da kurulan matematik atölyelerinde öğrencilere oyunlarla matematik öğretiliyor.

Matematik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlkadım Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde ilkokul ve ortaokul öğrencileri için oluşturulan matematik atölyesinden dönem sonuna kadar 800 öğrenci faydalanacak.

Atölyede öğrenciler çeşitli materyaller ve oyunlarla, günlük hayattan örneklerle eğlenerek öğrenecek.

Matematik

Atölyede görevli Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu Matematik Öğretmeni Büşra Ayar Aydın, atölyede ders kitapları ve derslerden çıkarıp gerçek hayata uyarladıklarını söyledi.

Matematik

Çocuklar farkında olmadan matematik kullanıyor

Aydın, “Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı seferberlik çalışmalarını yürütüyoruz. Burada haftada iki gün kentteki bulunan okullar atölyemize geliyorlar. Ders materyalleri oluşturuyoruz, bazen eğitsel oyunlar oynuyoruz. Bazen karşılıklı yarışmalar yapıyoruz. Çocuklar farkında olmadan matematiği kullanıyorlar. Bunu ders çalışma, formül olarak yaptığımızda kafaları karışabiliyor zor gelebiliyor ama oyun olduğunda hepsi hemen cevap veriyorlar, eğleniyorlar ve buradan mutlu ayrılıyorlar” dedi.

Matematik

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal,  atölyesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Matematik

Ağar, Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan bu seferberlik kapsamında Samsun’da çeşitli çalışmalar yürüttüklerine işaret etti.

Ağar, “Samsun Matematik Seferberliği ile bu ders öğrencilerimiz için çekinilen bir alan olmaktan çıkararak çözümsel yöntemleriyle sevilen, hayatın içinde bir bilim olarak yeniden keşfetmeleri amaçlanıyor. Bu doğrultuda önemli sonuçlar getireceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Kütüphanede eğlenerek matematik öğreniyorlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!