Kursiyerler kışlık giysi dikip bölgeye gönderdi

İlkadım Belediyesi Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlerin yaralarının sarılması için başlatılan yardım çalışmalarına devam ediyor. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet yürüten kursiyerler de ürettikleri atkı, bere, patik, kazak ve çorapları deprem bölgesine gönderiyor.

Kışlık giysi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, bir yandan da depremzedelere yardımlar sürüyor. Depremden etkilenen afetzedeler için harekete geçen İlkadım Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü, afetzedeler için kışlık giysi dikimine devam ediyor.

Kışlık giysi

İlkadım Belediyesi tesislerinde açılan kurslardan görev alan öğretmenler ve kursiyerler, atkı, bere, kazak, yelek, polar pijama gibi ihtiyaç ürünlerini üretip depremzedelerin kullanımına sunuyor.

Kışlık Giysi

Kışlık giysi dikiyorlar

5 gündür afetzedeler için canla başla çalıştıklarını kaydeden usta öğretici Nevin Kutlu ve İlknur Amanvermez, “Elimizden geldiği kadar, 100 kursiyerimizle depremzedelere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Afetden etkilenen tüm vatandaşlarımıza yönelik atölyelerimizde üretim yapıyoruz. Hepimiz tek yürek olduk, yaraları sarmak için gayret ediyoruz” diye konuştu.

Kışlık giysi

“Depremi unutturamayız ama katkı sağlayabiliriz”

Deprem sonrası yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş şunları söyledi:

“Tüm Türkiye olarak pazartesi günü karanlık bir sabaha uyandık. Afetin boyutunu saatler ilerledikçe üzüntüyle öğrendik. Binlerce canımız aramızdan ayrıldı, on binlerce de yaralımız ve evsiz vatandaşımız var. Ülke olarak tek yürek olduk; çünkü gün birlik olma günüydü.

Kışlık giysi

İlkadım Belediyesi olarak depremzedelerimizin yarasını bir nebze de olsa sarmak için tüm personellerimiz ve yardım sever İlkadım halkımızla birlikte canla başla elimizde gelen gayreti gösteriyoruz.

Kışlık giysi

Depremzede vatandaşlarımızın yaşadıklarını unutturamayız elbet ama hayata tutunmalarına katkı sağlayabiliriz. Bu noktada açmış olduğumuz kurslarımızda eğitim olan kursiyerlerimiz ve öğretmenlerimizle kışlık giysi, atkı, bere, kazak, yelek, polar pijama gibi ihtiyaç ürünlerini üretiyoruz.”

Kışlık giysi

Kursiyerler kışlık giysi dikip bölgeye gönderdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!