Kumbarasındaki parayla battaniye alıp gönderdi

Samsun'da 10 yaşındaki Özlem Nur Doğan, kumbarasında biriktirdiği parayla depremzedeler için aldığı battaniyeleri Büyükşehir Belediyesi’nin 'Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı'na getirdi.

Kumbara
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında Samsun’da genç yaşlı tüm Samsunlular depremzedeler için seferber olurken 10 yaşındaki Özlem Nur Doğan’da kumbarasında biriktirdiği paralarla aldığı battaniyeleri babası Yunus Doğan ile birlikte  ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı‘na getirdi.

Kumbara

Kumbarasında biriktirdiği parayla battaniyeler aldı

Deprem nedeniyle çok üzgün olduğunu belirten Özlem Nur Doğan, “Deprem nedeniyle yaşananlara çok üzülüyorum. Çok etkilendim. Kıyafetler getirdim. Bir de kumbaramda biriken paralarla onlar için battaniyeler aldım.  Depremden etkilenen kardeşlerim üşümesin. Şuan bir nebzede olsa yardım ettiğim için çok mutluyum” diye konuştu.

Kumbara

‘Onlar orada üşüyünce bizde burada üşüyoruz’

Kızıyla birlikte yardım noktasına gelen baba Yunus Doğan ise “Çok üzgünüz. Şuan bile duygu doluyum. Farklı yardımlarımız da oldu ama bu sefer kızımın isteği üzerine buradayız. Kumbarasındaki parayla battaniye almak istedi. Oradakiler üşüyünce bizde burada üşüyoruz” şeklinde konuştu.

‘Onları gördükçe uyuyamıyoruz’

Yardım malzemesi getiren vatandaşlardan 60 yaşındaki Nuran İşkin ise deprem bölgesinde yaşananları gördükçe içinin parçalandığını söyleyerek “Çok üzgünüz. Onları orada görünce uyuyamıyoruz. Neyimiz varsa onu getirdik. Bu çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik” dedi.

Kumbara

‘Sözler boğazımda düğümleniyor’

Depremzede vatandaşlar için battaniye ve yorgan getiren 73 yaşındaki Mustafa Duran ise “Battaniye ve yorgan getirdik. Söyleyecek çok şey var ama boğazımızda düğümleniyor her şey. Çok büyük bir acı yaşadık millet olarak. Hep birlikte atlatacağız inşallah” şeklinde konuştu.

Kumbara

Başkan Demir : Destekler aralıksız sürüyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deprem sonrasında hızla harekete geçerek her türlü ihtiyacın karşılanması için bölgede çalışma başlattıklarını belirterek “Yüzyılın afetini yaşıyoruz. Depremde mağdur olan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için hızla harekete geçtik.

Büyükşehir Belediyesi olarak bölgedeki çalışmalar için tüm ekip ve ekipmanlarımızı seferber ettik. Bir yandan da afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının hızla karşılanması adına çalışmalar yürüttük. ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı‘na halkımız insani yardım malzemelerini yoğun olarak getirmeye devam ediyor. Yoğun destek veren vatandaşlarımıza bir defa daha teşekkür ediyorum” dedi.

Kumbarasındaki parayla battaniye alıp gönderdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!