Kovid-19 vaka sayısı düzenli olarak artıyor

Kovid-19 vaka sayısı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kovid-19 vaka sayısının son 6 haftadır arttığını söyleyen Sağlık İl Müdürü Oruç, uyardı!…

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr.Üyesi Muhammet Ali Oruç, Samsun’un kırmızı renge büründüğünü söyledi. Kovid-19 vaka sayısının son 6 haftadır düzenli olarak artığına dikkat çeken Oruç, “Özellikle ilk günkü gibi kurallara uymaya devam edelim” dedi.

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç yaptığı yazılı açıklamada özellikle şunları söyledi:

Kovid-19 vaka sayısı
Kovid-19 vaka sayı her geçen hafta düzenli olarak artıyor. Samsun yeniden kırmızıya büründü.

Kovid-19 vaka oranı yüz binde 271.22

“Samsun’da Kovid-19 vaka sayılarımız altı haftadır düzenli bir artış gösteriyor. Özellikle 14 Ağustosta yüz binde 160.54 olan vaka sayımız, bu hafta itibariyle yüz binde 271.22 seviyesine ulaştı.

Kovid-19 vaka sayısı
HES uygulamasında Samsun’un son durumu.

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında, Samsun artık kırmızı renge büründü. Ancak bu duruma rağmen insanlarımız böyle bir tablo yokmuş gibi maske ve mesafe kurallarına uymadan sosyal hayatlarına devam ediyor.”

Aşı oranlarına da değinen İl Sağlık Müdürü Oruç, “Kovid-19 birinci doz aşı oranında yüzde 87’ye ulaştık. Ancak buna rağmen ikinci dozda sıkıntımız devam ediyor. İkinci doz aşı verilerine baktığımızda özellikle 35 yaş altı gençlerimizde hedef nüfusa göre düşük. Yüzde 48 düzeyinde kaldı” diye konuştu.

Kovid-19 vaka sayısı
Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, gençleri uyardı.

Aşı konusuna değinerek gençleri uyardı

“35 yaş üstünde aşı hakkı olan her 10 vatandaşımızın 8’i iki doz aşısını yaptırmış durumda” diyen Oruç şöyle devam etti:

“Aradaki bu oransal farkı kapatmak için ilimizde gençlerimize büyük görev düşüyor. Aynı zamanda büyüklerimizin aşıya verdiği desteği, gençlerimizin de verme zamanı geldi. Özellikle okullarımızın açık kalması için aşı önemli. Ayrıca işyerlerimizin de kapanmaması için gençlerimizin bu tabloyu tersine çevirmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kovid-19 vaka sayısı düzenli olarak artıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!