KOSDER Samsun’dan afet bölgesine umut oldu

Samsun'un Bafra İlçesi'nde kurulu bulunan Kosovalılar Derneği(KOSDER), depremin ilk saatlerinden itibaren afet bölgesine yaptığı yardımlarla büyük takdir topladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’un Bafra İlçesi’nde 2022 yılında kurulmasına rağmen özellikle sosyal yardım faaliyetleriyle şimdiden dikkatleri çeken Bafra Kosovalılar Derneği (KOSDOER), deprem felaketinde de yine en ön sırada yardım mücadelesinde yer aldı.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, dernek yöneticilerini kutlayarak, “KOSDER, depremzedelere umut bizlere ise örnek oldu” dedi.

KOSDER

Bafralılar birlik oldu

Deprem felaketinin yaşanmasının hemen ardından kısa sürede örgütlenerek yardım faaliyetlerini başlatan KOSDER, onlarca araçlık konvoylarla afet bölgesinde yara sardı. Depremin ilk günlerinden itibaren afet bölgesine ulaşan KOSDER yardımları, afette hayatta kalanlar için az da olsa umut ışığı oldu.

KOSDER’in girişimlerini duyan Bafra halkı ise derneğe büyük destek verdi. Bafra Kosovalılar Derneği’nin öncülüğünde Bafralılar ve ilçedeki diğer sivil toplum kuruluşları(STK), oluşturulan koordinasyon merkezine yardım yağdırmaya devam ediyor.

KOSDER

Başkan Deveci’den KOSDER’e övgü

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, eşi Gülay Deveci ile birlikte Bafra Kosovalılar Derneği’nin öncülüğünde Bafralı STK’ların omuz verdiği yardım koordinasyon merkezin ziyaretti. Bafralı gönüllü yardımseverlerin tüm ülkeye örnek olduğunu belirten Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Bugüne kadar yapılan çalışmalar takdir verici. Yaşadığımız bu büyük afetin yaralarını ancak ve ancak birlikte, omuz omuza vererek sarabiliriz. Türk halkı ilk günden bunu yapıyor. Bafra Kosovalılar Derneği , Bafra’da işte bunu yapıyor. Bafra Kosovalılar Derneği , aynı zamanda depremzedelere umut bizlere de örnek olmuştur. Emeği geçen herkesi kutluyor, çalışmalarında başarı diliyorum” dedi.

KOSDER

Omuz verenlere teşekkür

Bafra Kosovalılar Derneği Başkanı Yunus Gün de yaptığı açıklamada, Deveci çiftine ziyaretleri için teşekkür etti ve, “KOSDER, sadece kültürel faaliyetleriyle değil sosyal aktiviteleriyle de öne çıkmayı ilke edinmiş bir dernektir. Bu ilke doğrultusunda ülkemizin en büyük acısını yaşadığı bugünlerde bizler elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik. Bundan sonra da çekinmeyeceğiz. Bu vesileyle bizlere omuz veren herkese, gece gündüz demeden yardım çalışmalarımıza katılan tüm üyelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

KOSDER Samsun’dan afet bölgesine umut oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!