Koruyucu Aile nedir?

Samsun Koruyucu Aile Derneği Başkanı Zeynep Çalış, kimler koruyucu aile olabilir, koruyucu aile ne demek? Tüm bu soruları ve daha fazlasını Cevap Bekleyen Sorular programında anlattı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Koruyucu Aile Derneği Başkanı Zeynep Çalış,  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde koruyucu aileye uygun olan ve deprem bölgelerinde yaşayan çocukların farklı illerde koruyucu ailelik sistemine yerleştirilmeye başlandığını ifade etti.

Koruyucu Aile

Depremde en hassas konunun çocuklar olduğunu söyleyen Başkan Çalış, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir duyuruda bulundu ve ‘Koruyucu aile olun’ dedi. Deprem bölgesinden Samsun’a gelen refakatsiz çocuğumuz bulunmamakta. Yine de bu süreçte Samsun’daki çocuk evlerimiz de hazırlandı. Çocukların önce devlet kurumu korumasına alınıp durumlarıyla ilgili bir inceleme yapılması gerekiyor. Aile durumlarının tespiti, evlat edinme mi yoksa koruyucu ailelik sistemine mi uygun olduğu konusunda saptamalar yapılması lazım. Bunların çalışması yapıldıktan sonra koruyucu ailenin yanına yerleştirilir. Kurum bünyesinde koruyucu aileye uygun olan ve deprem bölgelerinde yaşayan çocuklarımız farklı illerde bu sistemle yerleştirilmeye başlandı. Bunlarla ilgili süreç biraz zaman alacak” diye konuştu.

Koruyucu Aile nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!